Amikor a 269-es busz (Budapest)-ről beszélünk, lehetetlen nem lenni kíváncsi arra, hogy többet megtudjon erről a témáról. Akár történelmi jelentősége, akár a mai társadalomra gyakorolt hatása, akár a mindennapi élet különböző aspektusaira gyakorolt hatása miatt, a 269-es busz (Budapest) minden korosztály és életstílusú ember figyelmét felkeltette. A 269-es busz (Budapest) eredetétől napjaink relevanciájáig a kutatók, az akadémikusok és a kíváncsi emberek tanulmányozásának és érdeklődésének tárgya volt. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a 269-es busz (Budapest)-hez kapcsolódó különböző szempontokat, valamint annak fontosságát és relevanciáját a jelenlegi kontextusban.
A budapesti269-es jelzésű autóbuszRákoscsaba vasútállomás és a Színes utca között közlekedik. A járaton mikrobuszok közlekednek, 6 és 9 óra, valamint 14 és 19 óra között fix menetrenddel, egyéb időszakban telebusz rendszerben, csak igény esetén. A viszonylatot a Budapesti Közlekedési Zrt. üzemelteti.
Története
A Budapesti Közlekedési Központ 2014-ben társadalmi egyeztetésre bocsátotta a rákosmenti buszhálózat átszervezésének tervezetét, amelyben a térség kertvárosi részén három mikrobusz-viszonylat indítása is szerepelt 269-es, 297-es és 298-as jelzéssel.[1] Mindhárom buszjárat funkciója a Budapest–Hatvan vasútvonal valamely térségbeli állomásától, a vonat indulásaihoz igazodva, az ellátatlan térségek bekapcsolása a közösségi közlekedésbe.[1] A 2014 októberében kelt határozat alapján a 269-es viszonylat indítását a kedvezőtlen úthálózati sajátosságok miatt elhalasztották,[2] két társához képest öt éves késéssel, 2019. október 1-jén indult el.
Útvonala
Színes utca felé
Rákoscsaba vasútállomás vá. – Rákoscsaba utca – Szánthó Géza utca – Göcsej utca – Csabamező utca – Gerecsehida utca – Ebergény utca – Péceli út – Színes utca vá.
Rákoscsaba vasútállomás felé
Színes utca vá. – Péceli út – Ebergény utca – Gerecsehida utca – Csabamező utca – Göcsej utca – Szánthó Géza utca – Rákoscsaba utca – Rákoscsaba vasútállomás vá.