Ez a cikk a Fo Kuang San problémájával foglalkozik, amely ma nagyon fontos kérdés. A Fo Kuang San felkeltette a szakértők és a nagyközönség figyelmét, és széles körű vitát váltott ki különböző területeken. Az évek során a Fo Kuang San kiterjedt kutatások tárgya volt, és jelentős változásokon ment keresztül, ami fokozott érdeklődést váltott ki hatásának és hatókörének megértése iránt. Ebben az összefüggésben alapvető fontosságú, hogy részletesen elemezzük a Fo Kuang San implikációit és hatását a különböző kontextusokban. Ez a cikk arra törekszik, hogy kimerítően feltárja a Fo Kuang San különböző aspektusait, beleásva a legfontosabb szempontokat, és átfogó képet adjon a jelenlegi panorámában betöltött fontosságáról.
A Fo Kuang San (kínai: 佛光山, Buddha Fénylő Hegye) nemzetközi kínai buddhista új vallási mozgalom, amelynek központja Tajvanon van Kaohsziung városban. Ez a sziget legnagyobb buddhista kolostora. A Fo Kuang San szintén Tajvan egyik legnagyobb szervezete. Saját magukat úgy is nevezik, hogy Nemzetközi Buddhista Fejlődés Társaság.
A humanista buddhista mozgalmat Hszing Jün indította 1967-ben. Az alapító szerint a Fo Kuang San mind a nyolc kínai buddhista iskola egyvelegét alkotja, a csant is beleértve. Tajvanban Hszing Jünt a négy mennyei buddhista király közé sorolják, és a Fo Kuang San a négy nagy hegy egyikét jelöli (a másik három a Dharma dob hegy, a Cu Csi és a Csung Taj San.[1][2]