Ebben a cikkben elmélyülünk a Wikipédia:Átírás lenyűgöző világában. Feltárjuk eredetét, a jelenlegi társadalomra gyakorolt hatását és a témával kapcsolatos lehetséges jövőbeli fejleményeket. A kezdetektől napjainkig a Wikipédia:Átírás nagy érdeklődést váltott ki különböző területeken, és vonzotta mind a szakértőket, mind a relevanciájának jobb megértése iránt érdeklődőket. Ezeken az oldalakon elemezzük annak számos oldalát, és azt, hogy hogyan befolyásolta az emberek életét. Kétségtelen, hogy a Wikipédia:Átírás olyan téma, amely senkit sem hagy közömbösen, és biztosak vagyunk benne, hogy ez a cikk nagyon érdekes lesz mindazok számára, akik többet szeretnének megtudni róla.
Ezen az oldalon a Wikipédia egyik irányelvét olvashatod. Az itt leírtak minden szerkesztő számára követendőek, de fontosabb a józan ész, mint a szabály betűje, és előfordulhatnak indokolt kivételek is. Ha módosítani szeretnél rajta, kérd ki mások véleményét a vitalapján vagy a Kocsmafal megfelelő szekciójában! |
A Wikipédia helyesírási keretirányelvének értelmében a magyar Wikipédia lapjain az idegen írásrendszerű nyelvekből származó neveket és közszavakat az AkH. és az OH. ajánlásainak megfelelően, azaz a magyaros átírás szabályai szerint írjuk át. Kivételt ezalól egyedül a kínai nevek és közszavak külön szabályozott átírása jelent. Az alábbiakban listázzuk az átíráshoz eddig elkészült segédleteket nyelvenként.
Átírás idegen írásrendszerű nyelvekből |
---|