A mai világban a Wikipédia:A Wikimédia-projektek közös alapelvei olyan téma, amely nagy jelentőségűvé vált, és számos vitát és kutatást generált. Hatása számos területen érezhető volt, a politikától a tudományig, a kultúrán és általában a társadalomon keresztül. Kétségtelen, hogy a Wikipédia:A Wikimédia-projektek közös alapelvei egy olyan jelenség, amely az újkori történelemben előtte és utána volt, jelentős változásokat idézett elő, és felkeltette a szakemberek és a polgárok érdeklődését. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Wikipédia:A Wikimédia-projektek közös alapelvei hatását, és elemezzük a hatását a különböző területeken, hogy jobban megértsük hatókörét és következményeit.
Ezen az oldalon a Wikipédia egyik irányelvét olvashatod. Az itt leírtak minden szerkesztő számára követendőek, de fontosabb a józan ész, mint a szabály betűje, és előfordulhatnak indokolt kivételek is. Ha módosítani szeretnél rajta, kérd ki mások véleményét a vitalapján vagy a Kocsmafal megfelelő szekciójában! |
A Wikimédia-projekteknek van néhány olyan közös alapelve, amelyek a teljes Wikimédia közösség megegyezésén alapulnak, és nem lehet egy-egy wikiben helyi konszenzus alapján eltérni tőlük. Ezek az alábbiak:
Megjegyzés: számos más wikialapú vagy egyéb közösségi projekt más elvek alapján működik, az IMDb és más kollaboratív projektekben például szerkesztőbizottság gyakorolja a végső ellenőrzést a tartalom felett. Fred Bauder Wikipédia-forkja, a Wikinfo projekt, mely a semleges nézőpont helyett az úgynevezett „szimpatizáló nézőpontot” alkalmazza. A Citizendium megkívánja szerkesztőitől, hogy valódi nevüket használják.