Oltár csillagkép

Ma a Oltár csillagkép olyan téma, amely továbbra is érdeklődést és vitát vált ki a társadalom különböző szféráiban. A Oltár csillagkép eredetétől napjainkig a különböző területek szakértőinek tanulmányozásának, elemzésének és elmélkedésének tárgya. Hatása az emberek mindennapi életére és a globális kultúrára az évek során nyilvánvaló volt. Ebben a cikkben a Oltár csillagkép-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, az eredetétől a mai relevanciáig. Elemezzük hatását különböző kontextusokban, és jelentőségét a mai társadalomban. Ezenkívül megvizsgáljuk a témával kapcsolatos különböző nézőpontokat, és azt, hogy az idők során hogyan fejlődött.

Oltár csillagkép
Adatok
Latin névAra
Latin birtokos esetArae
RövidítésAra
Rektaszcenzió16h 34m – 18h 10m
Deklináció-67° 41' – -45° 29'
Területe237 négyzetfok
Nagyság szerinti helyezés63
Teljesen láthatóészaki 25°-tól déli 90°-ig
Legfényesebb csillag (β Arae)
fényessége2,85m
Szomszédos csillagképek

Az Oltár (latin: Ara) egy csillagkép a déli égbolton, a Skorpió csillagkép alatt.

Az Oltár csillagkép a Mercatorban

Története, mitológia

Az ókori görög mitológiában az Ara volt az az oltár, amelyen egy kentaur feláldozta a farkast. Más görög monda szerint maga Dionüszosz, a bor és a mámor istene volt az Oltár. Az Ara a nevét egyébként Cicerótól kapta, aki Aratosztól (Kr. e. 310-245), a görög költőtől vette át, aki Thytérion-nak hívta.

Látnivalók

Az Oltár csillagkép

Csillagok

Mélyég-objektumok

Források

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben az Ara (constellation) című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
  • Az Oltár csillagkép csillagainak listája (angolul)
Commons:Category: Ara (constellation)
A Wikimédia Commons tartalmaz Oltár csillagkép témájú médiaállományokat.