Hajógerinc csillagkép

Ma belépünk a Hajógerinc csillagkép lenyűgöző világába, amely téma világszerte felkeltette az emberek figyelmét és érdeklődését. A Hajógerinc csillagkép releváns téma a mai társadalomban, és számos megbeszélést és vitát generált különböző területeken. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Hajógerinc csillagkép különböző oldalait és perspektíváit, az eredetétől a mai hatásig. Megvizsgáljuk a népszerű kultúrában betöltött relevanciáját, a politikára gyakorolt ​​hatását és az emberek mindennapi életében betöltött szerepét. Csatlakozzon hozzánk ezen a felfedező és elmélkedő utazáson a Hajógerinc csillagkép-ről.

Hajógerinc csillagkép
Adatok
Latin névCarina
Latin birtokos esetCarinae
RövidítésCar
Rektaszcenzió6h 2m – 11h 20m
Deklináció-50° 45´ – -75° 40´
Területe494 négyzetfok
Nagyság szerinti helyezés34
Teljesen láthatóészaki 14°-tól déli 90°-ig
Legfényesebb csillagα Carinae (Canopus (csillag))
fényessége-0,62m
Szomszédos csillagképek
Argo Navis

A Hajógerinc (latin: Carina) egy csillagkép.

Története, mitológia

A csillagkép az egykori, feldarabolt Argo Navis egyik része. Nicolas-Louis de Lacaille apát, francia csillagász vezette be a 18. században.

Látnivalók

Csillagok

A Hajógerinc csillagkép
A Hajógerinc csillagkép a 19. században az Éta Carinae fellobbanása idején

Mélyég-objektumok

Az Eta Carinidák meteorraj minden évben január 14-27-e között látható, 21-én tetőzik. A meteorrajt 1961-ben Ausztráliában figyelték meg először.

Források

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Carina (constellation) című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Irodalom

Jegyzetek

  1. A második szám egy numizmatikai könyvet is jelöl.
Commons:Category:Carina (constellation)
A Wikimédia Commons tartalmaz Hajógerinc csillagkép témájú médiaállományokat.