Robert Ruhlmann

A mai világban a Robert Ruhlmann nagyon fontos és sok embert érdeklő téma lett. A társadalomra gyakorolt ​​hatásától a politikai és gazdasági relevanciájáig a Robert Ruhlmann sikerült felkelteni a szakértők és a rajongók figyelmét. Akár a populáris kultúrára gyakorolt ​​befolyása, akár a tudományos területen betöltött jelentősége miatt, a Robert Ruhlmann vitát váltott ki, amelyben minden korosztálytól és hátterű egyén aktívan részt vesz. Ahogy a Robert Ruhlmann folyamatosan fejlődik és új árnyalatokat vesz fel, még nyilvánvalóbbá válik annak szükségessége, hogy teljes összetettségében megértsük. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Robert Ruhlmann különböző aspektusait és a kortárs társadalomra gyakorolt ​​hatását.

Robert Ruhlmann
SzületettRobert Edgar Alphonse Ruhlmann[1]
1920. november
Strasbourg
Elhunyt1984. április 13. (63 évesen)
Saint-Quentin
Állampolgárságafrancia
Nemzetiségefranciafrancia
Foglalkozásasinológus
IskoláiÉcole normale supérieure

Robert Ruhlmann (Strasbourg, 1920. november – Saint-Quentin, 1984. április 13.) francia sinológus.

Élete, munkássága

Robert Ruhlmann tanulmányait az École Normale Supérieure-ben végezte. A második világháború idején csatlakozott a francia ellenállási mozgalomhoz. 1945 után folytatta tanulmányait Párizsban, majd Pekingben. 1947-től 1953-ig a Francia Sinológia Központ munkatársaként dolgozott. Pekingben találkozott Lois Qiannel, akivel 1953-ban összeházasodott. Párizsba visszatérte után az École des langues orientales-on tanított, ahol 1971-ben professzorrá nevezték ki. Vendégtanárként gyakorta utazott a kínai Népköztársaságba, ahol különböző egyetemeken francia irodalmat tanított. 1984-ben egy autó halálra gázolta.

Főbb művei

  • Pa Kin, Le Jardin du repos, court roman, trad. par Nicolas Chapuis et Roger Darrobers, révisée par Bai Yuegui et Robert Ruhlmann, Paris: Robert Laffont (coll. “Pavillon/Langues'O”) 1979, 236 pp.
Rééd. : Robert Laffont, coll. “Classiques Pavillons”, Paris, 1984, 236 pp.
  • Luo Guanzhong, Les trois royaumes / traduction originale, notes et commentaires de Nghiem Toan et Louis Ricaud ; introduction de Robert Ruhlmann. - Saigon : , 1960-1963. - 3 v. (XLIX, 1426 p.) ; 28 cm. (Collection UNESCO d'œuvres représentatives. Série chinoise)
  • Robert Ruhlmann Traditional Heroes in Chinese Popular Fiction. In Confucianism and Chinese Civilization. Wright, Arthur, (ed.) (Stanford University Press: Stanford, CA, 1975), p. 149.

Hivatkozások

Megjegyzések

Források

  1. Fichier des personnes décédées mirror. (Hozzáférés: 2021. szeptember 21.)

Irodalom

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Robert Ruhlmann című francia Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

További információk