Henri Doré

Manapság a Henri Doré olyan téma, amely nagy érdeklődést vált ki, és vitát vált ki a társadalom különböző területein. Akár történelmi jelentősége, akár a populáris kultúrára gyakorolt ​​hatása, akár a mindennapi életre gyakorolt ​​hatása miatt, a Henri Doré globális jelentőségű témává vált. A tudományos kutatástól a társadalmi trendekig a Henri Doré központi szerepet kapott a közbeszédben, és minden korosztálytól és hátterű ember figyelmét felkeltette. Ebben a cikkben a Henri Doré-hez kapcsolódó különböző szempontokat elemezzük, feltárva jelentését, időbeli alakulását és mai jelenlétét.

Henri Doré
Született1859.
Sarthe
Elhunyt1931.
Sanghaj
Állampolgárságafrancia
Nemzetiségefranciafrancia
Foglalkozásajezsuita misszionárius, orientalista
KitüntetéseiStanislas Julien-díj (1912)
A Wikimédia Commons tartalmaz Henri Doré témájú médiaállományokat.

Henri Doré művének egyik illusztrált oldala

Henri Doré (18591931; kínai neve pinjin hangsúlyjelekkel: Lù Shìqiú; magyar népszerű: Lu Si-csiu; egyszerűsített kínai: 禄是遒; hagyományos kínai 祿是遒) francia jezsuita misszionárius, sinológus.

Élete, munkássága

A jezsuita misszionáriusként Kínában tevékenykedő Henri Doré tudományos főműve, az 1912-ben megjelent, a kínai hiedelmeket és ahhoz kapcsolódó szokásokat feldolgozó, Recherches sur les superstitions en Chine című, 18 kötetes hatalmas monográfia, amelyért még a megjelenés évében a rangos sinológiai elismeréssel, Stanislas Julien-díjjal jutalmazták. Művét M. Kennelly Researches into Chinese Superstitions címen angolra is lefordította.

Hivatkozások

Megjegyzések

Források

Irodalom

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Henri Doré című német Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

További információk