Pápua Új-Guinea világörökségi helyszínei

A Var1 egy olyan koncepció, amely sokak figyelmét felkeltette az elmúlt években. A modern élet különböző aspektusaira gyakorolt ​​hatásával a var1 vitákat, elmélkedéseket és számos vizsgálatot generált. Ebben a cikkben a var1-hez kapcsolódó különböző szempontokat fogjuk megvizsgálni, a társadalomra gyakorolt ​​hatásától az időbeli fejlődésig. Ezenkívül megvitatjuk a var1-re vonatkozó különféle szempontokat és véleményeket, hogy teljesebb megértést biztosítsunk a témában. Kétségtelenül a var1 olyan globális érdeklődésre számot tartó témává vált, amely senkit sem hagy közömbösen.

Pápua Új-Guinea területéről eddig egy helyszín került fel a világörökségi listára, hét helyszín a javaslati listán várakozik a felvételre.

Kuk (korai mezőgazdasági település)
2008
Kulturális (III)(IV)
Védett terület: 116 ha, puffer zóna: 195 ha, hivatkozás: 887
Az 1,2 négyzetkilométeres helyszín az ország déli felföldjein helyezkedik el 1500 méteres magasságban. Ez a legkorábbi ismert mezőgazdasági terület Óceániában, a kutatók lehetségesnek tartják, hogy a földművelés itt már 10 000 évvel ezelőtt felváltotta a gyűjtögető életformát. A mocsaras terület feltételezhetően hozzájárult a nemesített növények elterjedéséhez a térségben, elősegítette a letelepedett életformát, a kultúra és a társadalom kialakulását. A feltárások szerint a lápvidéken már 7000 évvel ezelőtt művelhető teraszokat alakítottak ki, faeszközeikkel öntöző és vízelvezető árkokat ástak. Egyik legrégebben termesztett növényük a taró volt, majd később a banán amit szervezetten nemesítettek. Kuk elszigeteltsége bizonyítja, hogy a földművelés különböző formái világszerte egymástól függetlenül és nagy távolságokra alakultak ki. Jelenleg a környéken nem folytatnak intenzív földművelést, így a helyszín régészeti értékeit nem fenyegeti veszély.

Elhelyezkedése

Pápua Új-Guinea világörökségi helyszínei (Pápua Új-Guinea)
Kuk

Források