A Dominikai Közösség világörökségi helyszínei

Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a A Dominikai Közösség világörökségi helyszínei-et, azt a témát, amely jelentős hatással volt a kortárs társadalom különböző aspektusaira. Megjelenése óta a A Dominikai Közösség világörökségi helyszínei felkeltette az akadémikusok, a terület szakértői és a nagyközönség figyelmét, vitát és érdeklődést váltva ki a következményeiről. Az évek során a A Dominikai Közösség világörökségi helyszínei fejlődött és új árnyalatokat szerzett, és olyan referenciaponttá vált, amely különböző területeken előtte és utána jelölt meg. Átfogó elemzésen keresztül megvizsgáljuk a A Dominikai Közösség világörökségi helyszínei különböző dimenzióit, eredetétől a mai relevanciáig, valamint lehetséges jövőbeli fókuszát. Ezen túlmenően kitérünk a jelenséggel kapcsolatban felmerült különféle nézőpontokra és véleményekre, azzal a céllal, hogy átfogó és gazdagító jövőképet nyújtsunk a A Dominikai Közösség világörökségi helyszínei-ről.

Dominikai Közösség területéről eddig egy helyszín került fel a világörökségi listára, három helyszín a javaslati listán várakozik felvételre.

Morne Trois Pitons Nemzeti Park
Felvétel: 1997
Természeti (VIII)(X)
Hivatkozás: 814, védett terület: 6857 ha
Az 1342 m magas vulkáni kúpon és előterében elterülő 70 négyzetkilométeres Morne Trois Pitons Nemzeti Parkot 1975-ben hozták létre. Az azonos nevű vulkán öt működő kráterével ma is aktív. A terület jellegzetességei közé tartoznak a meredek, szurdokokkal tagolt vulkáni halmok, gőz- és iszapforrások, kénes kigőzölgések, forróvizes tavak, sárbuborékok és vízesések. A nemzeti park a Kis-Antillák fajokban leggazdagabb természeti lelőhelye, az esőerdők, a tavak többek között 150 madárfajnak adnak otthont. A változatos növényzet fajai közül 21 endemikus. A park látványosságai közé tartozik az iszap- és hőforrásokkal tagolt Sivárság völgye, a Smaragd-medence, amely zöldes színét földfelszín alatti folyamatoknak köszönheti, valamint a sziklák között elterülő Forró-tó, a Föld második legnagyobb forróvizes tava. Ezen kívül a parkban található az úgynevezett Büdös Lyuk, ami egy lávahenger és egy látványos vízesés zúdul le belőle, egy nem aktív kráterben kialakult Boeri tó és az Édesvizű tó, az ország legnagyobb tava.

Elhelyezkedése

Javasolt helyszínek

Megnevezés Kép Típus Kritérium Év Link
Shirley-erőd Kulturális II, IV 2015 6020
Morne Diablotin Nemzeti Park Természeti VII, X 6021
Soufriere-Scott’s Head Tengeri Rezervátum Természeti VII, X 2015 6022

Források