Kingman-zátony

Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Kingman-zátony-et, amely ma nagyon releváns téma. A Kingman-zátony egy olyan fogalom, amely nagy érdeklődést váltott ki különböző területeken, a tudománytól a politikáig, beleértve a kultúrát és általában a társadalmat is. A következő néhány sorban elemezzük a Kingman-zátony különböző aspektusait, jelentőségét a mai világban, és a körülötte forgó vitákat. Ennek a cikknek a célja, hogy rávilágítson a Kingman-zátony-re, és olyan áttekintést nyújtson, amely lehetővé teszi az olvasó számára, hogy jobban megértse annak hatókörét és következményeit. Kétségtelenül a Kingman-zátony olyan téma, amely senkit sem hagy közömbösen, és érdemes részletesen tanulmányozni.

Kingman-zátony
OrszágAmerikai Egyesült Államok
Népesség
Teljes népesség0 fő (2015)
Földrajzi adatok
Fekvésekb. félúton Hawaii és Amerikai Szamoa között
Terület1 km²
Tengerszint feletti magasság1,0 m
Legmagasabb pontnem ismert
IdőzónaUTC−11
Elhelyezkedése
Kingman-zátony (Csendes-óceán)
Kingman-zátony
Kingman-zátony
Pozíció a Csendes-óceán térképén
é. sz. 6° 23′, ny. h. 162° 25′6.383333°N 162.416667°WKoordináták: é. sz. 6° 23′, ny. h. 162° 25′6.383333°N 162.416667°W
A Wikimédia Commons tartalmaz Kingman-zátony témájú médiaállományokat.

A Kingman-zátony egy 1 km2-es trópusi szirt a Csendes-óceán északi részén, nagyjából félúton Hawaii és Amerikai Szamoa között. A világ legkisebb függő területe.

A területnek csak neve zátony, valójában sziget. Zátonynak a korabeli hajósok nevezték el, s a hibás terminológia rajta ragadt. Kingman területe alig néhány négyzetméter, ez az a terület, mely dagály esetében is a vízszint felett van. Apály idején viszont Kingman egy 70 km2-es területet körbevevő atoll.