Csamalalok

A mai cikkben a Csamalalok-ről fogunk beszélni, amely ma nagyon fontos téma. A Csamalalok olyan téma, amely sok ember figyelmét felkeltette szerte a világon, a társadalom különböző aspektusaiban betöltött jelentősége miatt. Többek között a gazdaságra, politikára, technológiára, kultúrára gyakorolt ​​hatásából a Csamalalok olyan témának bizonyult, amely nem marad észrevétlenül. Ebben a cikkben elemezzük a Csamalalok különböző szempontjait, valamint annak időbeli alakulását és a mindennapi életre gyakorolt ​​hatását. Ezenkívül néhány konkrét példát is megvizsgálunk arra vonatkozóan, hogy a Csamalalok hogyan változtatta meg a mindennapi életünkben felmerülő különféle kihívásokkal való szembesülést. Kétségtelen, hogy a Csamalalok olyan téma, amely arra hív bennünket, hogy gondolkodjunk el, és nyissuk meg elménket új ötletek és megközelítések előtt. Ne hagyja ki ezt az érdekes cikket a Csamalalok-ről!

Csamalalok
Régiók
Dagesztán, Csecsenföld (Oroszország)
Lélekszám régiónként
Régió
Dagesztán7000
Csecsenföld2000
Vallások
szunnita iszlám

A csamalalok vagy csamalik (önelnevezésük чама-ига / csama-iga, чамалади / csamaladi) a Kaukázusban, Oroszország déli, a Dagesztáni Köztársaság délnyugati részén, az Andi folyó mellékén élő, szunnita muszlim vallású kis avar népcsoport.

Elterjedésük

Számuk Dagesztánban 7 ezer, a szomszédos Csecsenföldön 2 ezer főre tehető (2000), Cumandin kerület nyolc településén élnek.

Történetük

A 16. században az akkor még tizenhat csamalal település sajátos politikai közösségbe szerveződött, később azonban az állattartással és kézművességgel foglalkozó, szunnita muszlim csamalalok identitása sokkal inkább az egyes faluközösségek különállásán, semmint egyfajta csamalal etnicitástudaton alapult.

Nyelvük

Nyelvük, az írásbeliséggel nem rendelkező, a kaukázusi nyelvek nah-dagesztáni, annak is dagesztáni ágához tartozó csamalal nyelv két nagyobb (гигатли / gigatli, гаквари / gakvari), ezeken belül a nyolc csamalal településnek megfelelően nyolc kisebb nyelvjárásra oszlik.

Források

  • James Stuart Olson, An Ethnohistorical Dictionary of the Russian and Soviet Empires, Greenwood Press, 1994. 144.

További információk