Alexandre Marcel

A mai cikkben a Alexandre Marcel-ről fogunk beszélni, egy olyan témáról, amely az idők során sok ember figyelmét felkeltette. A Alexandre Marcel egy olyan fogalom, amely vitát és vitát váltott ki különböző területeken, a személyestől a szakmai szintig. A Alexandre Marcel megjelenése óta felkeltette a kutatók, szakértők és kíváncsi emberek érdeklődését, akik igyekeznek jobban megérteni a jelentését és a társadalomra gyakorolt ​​hatását. A történelem során a Alexandre Marcel bebizonyította, hogy képes befolyásolni az emberek gondolkodását és cselekvését, és ebben a cikkben feltárunk néhány okot relevanciája és életünkben való folyamatos jelenléte mögött.

Alexandre Marcel
Született1860. szeptember 11.[1][2][3][4][5]
Párizs 7. kerülete
Elhunyt1928. június 30. (67 évesen)[2][4]
Párizs
Állampolgárságafrancia
Foglalkozásaépítész
IskoláiÉcole nationale supérieure des Beaux-Arts
Kitüntetéseia francia Becsületrend tisztje
SírhelyeMontparnasse-i temető (17, 1434 cc 1876)
A Wikimédia Commons tartalmaz Alexandre Marcel témájú médiaállományokat.

Alexandre Auguste Louis Marcel (Párizs, 1860. szeptember 11. – Párizs, 1928. június 30.) francia építész.

Élete és munkássága

Az École des Beaux Arts művészeti iskolán tanult 1877-től, mestere volt Louis-Jules André. Kétszer is pályázott a Római díjra, de nem sikerült megkapnia. A századforduló művészeti korszakában az egzotikus mintákra épülő sajátos építészeti stílusával szerzett nevet. Különösen a japán motívumok, a japán stílus ragadta meg, bár sokáig nem járt Ázsiában. (Csak 1913-ban jutott és Tokióba, az ottani francia nagykövetségre.)

Az 1900-as párizsi világkiállításon számos épület tervezése fűződik a nevéhez. Utána a belga királyi család építésze lett. Ő építette a Brüsszel melletti Laekenben lévő királyi palota parkjában a japán tornyot és a kínai pagodát. Emellett Kairó külvárosában a Héliopolisz nevű új városrész tervezésében is részt vett.

Galéria

Jegyzetek

  1. (francia nyelven). Ministry of Culture of France. (Hozzáférés: 2017. október 9.)
  2. a b Structurae (angol nyelven). (Hozzáférés: 2017. október 9.)
  3. Artists of the World Online (német nyelven). K. G. Saur Verlag, 2009 DOI:10.1515/AKL.
  4. a b AGORHA (francia nyelven)
  5. Annuaire prosopographique : la France savante. annuaire prosopographique: la France savante . (Hozzáférés: 2017. október 9.)

Források