Albergo dei Poveri

Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Albergo dei Poveri témáját, amely nagy érdeklődést és hatást váltott ki a társadalom különböző területein. A kezdetektől a legújabb trendekig elmélyülünk ebben a lenyűgöző témában, hogy teljes és naprakész képet adjunk annak fontosságáról és relevanciájáról. Egy részletes és szigorú elemzésen keresztül megvizsgáljuk a terület szakértőinek különböző nézőpontjait és véleményét, valamint a Albergo dei Poveri mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatásait és következményeit. Kétségtelen, hogy ez a cikk nagy érdeklődésre tart számot mindazok számára, akik érdeklődnek a Albergo dei Poveri-ről alkotott ismereteik elmélyítése és a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásának megértése iránt.

Nápoly történelmi központja
Világörökség
Az Albergo dei Poveri homlokzata
Az Albergo dei Poveri homlokzata
Adatok
OrszágOlaszország
TípusKulturális helyszín
KritériumokII, IV
Felvétel éve1995
Elhelyezkedése
Albergo dei Poveri (Nápoly)
Albergo dei Poveri
Albergo dei Poveri
Pozíció Nápoly térképén
é. sz. 40° 51′ 48″, k. h. 14° 15′ 56″40.863333°N 14.265556°EKoordináták: é. sz. 40° 51′ 48″, k. h. 14° 15′ 56″40.863333°N 14.265556°E
A Wikimédia Commons tartalmaz Albergo dei Poveri témájú médiaállományokat.

A Királyi Menhely (Albergo Reale dei Poveri) egy valaha kórház/menedékhelyként működő épület Nápoly nyugati felében, a Piazza Carlo III-n. Ferdinando Fuga tervei alapján kezdték építeni 1751-ben. Öt emelet magas, 300 m hosszú. III. Károly Bourbon király parancsára épült a róla elnevezett téren, aki menedékhelynek szánta a hajléktalanok és betegek számára, önfenntartó intézményt képzelt el. Eredeti tervek szerint öt belső udvara lett volna, viszont ebből csak egy épült fel. Nápoly óvárosával egyetemben a világörökség része.

Ma konferencia-központ valamint kiállítótermek működnek falai közt. Az utolsó felújítási munkálatokat 2006-ban végezték az épületen

A kápolna

A Monte dei Poveri egy kápolna az épület udvarán. 1663-ban épült barokk stílusban. Oltárát Luca Giordano készítette: Krisztus körülmetélését ábrázolja. Figyelemre méltók a kápolna boltozatát díszítő freskók is.

Források