A Sára Balázs témája az évek során sok ember figyelmét felkeltette. A nyilvános színtéren való megjelenése óta a Sára Balázs szakértők és rajongók vita, tanulmányozása és érdeklődése tárgya. A társadalomra és a mindennapi életre gyakorolt hatása tagadhatatlan, és relevanciája továbbra is elmélkedésre ad okot különböző szférákban. Ebben a cikkben a Sára Balázs különböző oldalait tárjuk fel, a történetétől a mai világra gyakorolt hatásáig, azzal a céllal, hogy teljes és naprakész áttekintést nyújtsunk erről a lenyűgöző témáról.
Édesapja, Sára Sándor, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Kossuth Nagydíjas, Balázs Béla-díjas magyar operatőr, filmrendező, édesanyja, Moór Marianna, Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színművész.[2] Féltestvére, Sára Júlia filmrendező.[3] 1988-ban televíziós és filmoperatőr diplomát szerzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Filmográfiája operatőrként tizenegy dokumentumfilmet, hét játékfilmet, hét tévéfilmet és sok száz televíziós műsort, filmsorozatot, portréfilmet tartalmaz. Rendezőként színházi és televíziós közvetítések, portréfilmek, dokumentumfilmek és magazinműsorok több tucatját jegyzi.[4]
2020 novemberében a Színház- és Filmművészeti Egyetem Film- és Médiaintézetének megbízott vezetője lett, 2022-ig. Kampusz igazgató helyettes 2023 dec. 31-ig . [5][6] Oktatója a Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézetnek .
Családja
Felesége Sára Marianna értékpapír közvetítő. Gyermeke Sára Gergely Áron 1988-ban született, az Óbudai Egyetem informatika-marketing szakán diplomázott, a Paramount Channel munkatársa.
Munkái
Ez a szakasz egyelőre üres vagy erősen hiányos. Segíts te is a kibővítésében!
Operatőrként
Diplomafilm: 1988 - Utóirat - R: Szász János [7][8]