Ebben a cikkben részletesen elemezzük a Stekovics Gáspár-et, feltárva annak hatását különböző kontextusokban, valamint a mai relevanciáját. A Stekovics Gáspár olyan téma, amely nagy érdeklődést váltott ki a társadalomban, és számos területen váltott ki vitát. Az elmúlt néhány évtizedben a Stekovics Gáspár jelentős jelentőségre tett szert, mind a gazdaságra, mind a populáris kultúrára hatással volt. Ezen az elemzésen keresztül igyekszünk mélyen megérteni a Stekovics Gáspár különböző oldalait, megvizsgálva a következményeit és a modern társadalomban betöltött szerepét.
Festőművészeti stílusa expresszív, ábrázolás módja a tárgyias és nonfiguratív hagyományokból merít, applikációkat, táblaképeket készít. 2010 óta inkább fotósként ismert.
2023-ban a Magyar Fotóművészek Szövetsége a tagjai közé választotta.
Művei a közgyűjtemények mellett megtalálhatók magyar és külföldi magángyűjteményekben is.
2015-ben jelent meg fotóalbuma Képpel Írott Táj címmel. A Balaton, Szigliget és a környező táj ihlette albumot a magyar irodalom ismert képviselőinek (Esterházy Péter, Lator László, Ágh István, Vámos Miklós, Kertész Imre, Juhász Ferenc és sokan mások...) vallomásain keresztül láttatja a szerző.
„Sokféleképpen olvasható a könyv. Fotóalbumként a leginkább: a tó és környezete számtalan téli, őszi, nyári fényképen mutatja az összes arcát. Hol egy jégbe fagyott piros csónak, hol az őszi erdő, hol az alkotóház teraszának jellegzetes kőpadlója, hol a nádasba húzott csónakok – amelyek között Tutajost sejtjük valahol –, hol minimalista felvételek villannak fel, mozaikok, amelyekből összeáll egy táj képzete a fejben. Stekovics Gáspár néhol varázslatot művel: aligha láttunk fotón olyat, hogy valaki úgy tudja megmutatni a tó vizét, hogy az összetéveszthetetlenül a Balaton. Ilyet csak Egry József tudott, pasztellel. A kötet egyik lenyűgöző, dupla oldalas felvételén mindössze hat csík látható: a víz, a vízen hosszában keresztbefutó sötét sáv, talán árnyék, a napsütötte sáv – odáig nehéz elérni –, egy újabb árnyékos sáv, majd a part halvány vonala és fölötte az ég…”[2]
Szintén 2015-ben jelent meg a Képpel írott Színház című fotóalbum. Az előszót Törőcsik Mari írta hozzá. Jordán Tamás személyes hangvételű megjegyzésekkel egészítette ki a fotókat. A könyv a Weöres Sándor Színház köré összpontosít, de számtalan, ott vendégként megfordult színész, rendező is szerepel benne (Makk Károly, Mészáros Márta, Presser Gábor, Eötvös Péter, és sokan mások...)
A Bérczes László által jegyzett Törőcsik Mari beszélgetőkönyv 2021-es újrakiadásának címlapján az ikonikus, a művésznő 80-ik születésnapjára készített fotója látható.
2015. Képpel írott táj (Sztankay Ádám előszavával)
2020. Képpel írott színház (2.bővített kiadás)
2021. Törőcsik Mari beszélgetőkönyv
2023. Képpel írott táj
Önálló kiállításai
Emlék Helénnek című, 1998-as alkotásával (Czika László felvétele)