Pierre-Louis Lions

Ebben a cikkben a Pierre-Louis Lions lenyűgöző világát fedezzük fel. A Pierre-Louis Lions eredetétől a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáig alapvető szerepet játszott az emberiség történetében. Az évek során vitákat váltott ki, technológiai fejlődést inspirált, és számtalan tanulmány és kutatás tárgya volt. Ebben a cikkben felfedezzük azokat a különböző szempontokat, amelyek miatt a Pierre-Louis Lions olyan releváns témává válik, és érdemes a mélyreható vizsgálatra.

Pierre-Louis Lions
Született1956. augusztus 11. (68 éves)[1]
Grasse[2]
Állampolgárságafrancia
SzüleiJacques-Louis Lions
Foglalkozása
Iskolái
Kitüntetései
  • a francia Becsületrend parancsnoka
  • honorary doctor of Heriot-Watt University
  • Cours Peccot (1983)
  • Prix Ampère (1992)
  • Fields-érem (1994)
  • az Eidgenössische Technische Hochschule díszdoktora (2010)
A Wikimédia Commons tartalmaz Pierre-Louis Lions témájú médiaállományokat.

Pierre-Louis Lions (Grasse, 1956. augusztus 11. –) matematikus, aki 1994-ben elnyerte a Fields-érmet.

Életrajz

Édesapja Jacques-Louis Lions matematikus és a Nancy Egyetem professzora, édesanyja Andrée Olivier. 1975-ben beiratkozott az École normale supérieure-re és itt 1979-ig tanult. PhD fokozatát 1979-ben szerezte meg a Pierre és Marie Curie Egyetemen. Témája: Sur quelques classes d'équations aux dérivees partielles non linéaires et leur résolution numérique volt. Témavezetője pedig Haïm Brézis. Jelenleg több neves egyetem díszdoktora. A Collège de France-on a parciális differenciálegyenletek és megoldásuk professzora.

Kutatásai

Leginkább nemlineáris parciális differenciálegyenletekkel foglalkozik. Ő volt az első aki megoldotta a Boltzmann-egyenletet.

Jegyzetek

  1. MacTutor History of Mathematics archive. (Hozzáférés: 2017. augusztus 22.)
  2. Német Nemzeti Könyvtár: Integrált katalógustár (Németország) (német nyelven). Integrált katalógustár (Németország) . (Hozzáférés: 2014. december 14.)

Források