A mai világban a Kovács Éva (színművész) egyre aktuálisabb érdeklődési témává vált. A társadalom különböző aspektusaira jelentős hatással bíró Kovács Éva (színművész) széles körű vitát és érdeklődést váltott ki a különböző szektorokban. A gazdaságra gyakorolt hatásától az egészségre gyakorolt hatásáig a Kovács Éva (színművész) olyan téma, amelyet szakértők és akadémikusok tanulmányoztak és elemeztek világszerte. A Kovács Éva (színművész) megértésének tisztázása és elmélyítése érdekében ez a cikk a témához kapcsolódó különböző szempontokkal foglalkozik, hogy átfogó és részletes képet adjon annak fontosságáról és mai hatásáról.
A színházzal már kisgyermekként kapcsolatba került. Első színházi élménye John SteinbeckEgerek és emberek című darabja volt, amit nagymamájával tekintett meg. Kolozsváron számos lehetőség volt a különböző művészeti ágak megismerésére. Színes, gazdag és változatos a paletta, amiből választani lehetett. Opera, operett, balett és prózai előadások, koncertek és a bábszínház. Rendszeresen részt vettek ezeken az előadásokon, melyek korán hatással voltak rá. Színi tanulmányait 1967 és 1971 között végezte a marosvásárhelyiSzentgyörgyi István Színművészeti Intézetben. Tanárai Csorba András, Gergely Géza, Kovács György és Erdős Irma voltak. Tanulmányai végeztével a SzatmárnémetiHarag György Társulat színművésze lett, ahol 1971 és 2005 között több mint száz szerepet játszott.
1994-től a színház mellett művészi beszédet tanít a Szatmárnémeti Művészeti Iskolában. Tanítványai számtalan díjat, elismerést, dicséretet nyertek különböző hazai és nemzetközi vers- és prózamondó versenyeken. Sokan közülük elismert és megbecsült színművészei erdélyi és határon túli színházaknak. 2000-től színházi rendezőként is megismerhette a közönség. Egy bolgár–román koprodukció, a Dunai hajós című Verne-regényből készülő film női főszerepét kapta volna meg még főiskolás korában, de aztán különböző politikai és anyagi okok miatt a film sohasem készült el.[1] Később Koltai RóbertVilágszám című filmjében szerepelt.
Férje Szugyiczky István színművész, a Harag György Társulat Örökös Tagja. Két gyermekük van: István tervezőgrafikus, Zsombor jogász.