Joseph Michael Acaba

Mai cikkünkben a Joseph Michael Acaba-ről fogunk beszélni, egy olyan témáról, amely az utóbbi időben sok ember figyelmét felkeltette. A Joseph Michael Acaba egy lenyűgöző téma, amely sok érdeklődést és vitát váltott ki a mai társadalomban. Ebben a cikkben a Joseph Michael Acaba különböző perspektíváit vizsgáljuk meg, elemezzük a különböző területekre gyakorolt ​​hatását, valamint azt, hogy hogyan fejlődött az idők során. Ezenkívül megvizsgáljuk a Joseph Michael Acaba körül létező különböző véleményeket és álláspontokat, és egy kimerítő elemzést kínálunk, amely lehetővé teszi olvasóink számára, hogy jobban megértsék ezt a releváns témát. Ne hagyd ki!

Joseph Michael Acaba

Született1967. május 17. (57 éves)[1]
Inglewood[1]
Iskolái
Rendfokozatőrmester
Űrben töltött idő440 640 perc
Repülések
KitüntetéseiNASA Distinguished Service Medal
A Wikimédia Commons tartalmaz Joseph Michael Acaba témájú médiaállományokat.

Joseph Michael Acaba (Inglewood, Kalifornia, 1967. május 17.–) spanyol/amerikai geológus, űrhajós.

Életpálya

1990-ben a Kaliforniai Egyetemen geológiából diplomázott. 1992-ben az Arizonai Egyetemen geológiából doktorált. Floridában természettudományi tanárként dolgozott.

2004. május 6-tól részesült űrhajóskiképzésben a Lyndon B. Johnson Űrközpontban, valamint a Jurij Gagarin Űrhajóskiképző Központban. Két űrszolgálata alatt összesen 137 napot, 19 órát és 22 percet töltött a világűrben.

Űrrepülések

  • STS–119 a Discovery űrrepülőgép 36. repülésén küldetés specialista. Az ISS űrállomásra szállította az utolsó kettő rácsos elemet, valamint a napelemszárnyakat. Első űrrepülése alatt összesen 12 napot, 19 órát és 30 percet töltött a világűrben. Kettő űrsétán (kutatás, szerelés) 12 óra és 57 percet töltött az űrállomáson kívül. 202 alkalommal kerülte meg a Földet, és 5,3 millió mérföldet repült.
  • Szojuz TMA–04M fedélzeti mérnöke. Fogadta a Dragon űrhajót, a teherűrhajót, valamint a harmadik japán teherűrhajót. Második űrrepülése alatt összesen 137 napot, 23 órát és 52 percet töltött a világűrben. Szolgálata alatt kettő űrsétát (kutatás, szerelés, hajtott végre az ISS fedélzetén kívül.

Tartalék személyzet

Szojuz TMA–22 fedélzeti mérnöke.

Jegyzetek