Dél-afrikai strucc

Ebben a cikkben megvizsgáljuk és elemezzük a Dél-afrikai strucc hatását a társadalom különböző aspektusaira. A Dél-afrikai strucc régóta viták és viták témája, és hatása több területre is kiterjed, a politikától és a gazdaságtól a kultúráig és a szórakoztatásig. A következő néhány oldalon megvizsgáljuk, hogy a Dél-afrikai strucc hogyan alakította és változtatta meg a körülöttünk lévő világot, valamint milyen jövőbeli következményei lehetnek. A keletkezésétől a jelenlegi fejlődéséig a Dél-afrikai strucc mély nyomot hagyott a történelemben. Izgatottan várjuk, hogy belemerüljünk ebbe a témába, és felfedezzük a Dél-afrikai strucc által kínált összes szempontot.

Dél-afrikai strucc
Kakas
Kakas
Tojó
Tojó
Rendszertani besorolás
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)
Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)
Osztály: Madarak (Aves)
Rend: Struccalakúak (Struthioniformes)
Család: Struccfélék (Struthionidae)
Nem: Struthio
Faj: S. camelus
Alfaj: S. c. australis
Tudományos név
Struthio camelus australis
Gurney, 1868
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Dél-afrikai strucc témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Dél-afrikai strucc témájú kategóriát.

A dél-afrikai strucc - egyéb nevein feketenyakú strucc, fokföldi strucc és déli strucc - (Struthio camelus australis) a közönséges strucc Dél-Afrikában élő alfaja. Húsáért, tojásáért és tollaiért széleskörben tenyésztik.

Elterjedése

A dél-afrikai strucc Angola, Botswana, Dél-afrikai Köztársaság, Namíbia, Zambia és Zimbabwe területén található meg.[1] A Zambézi és a Cunene folyóktól délre él.

Megjelenése

A közönséges strucc többi alfajától megkülönbözteti szürkeszínű nyaka és lábai, amik mindkét nemnél ugyanígy megfigyelhetőek, eltérően a többi alfaj ezen testrészeinek vöröses színétől.

Gazdasági jelentősége

Ezen alfaj tollait hasznosítják a legnagyobb mértékben. A strucctoll hasznosítása nagyon megtérülő iparág Afrika számos országában, ezért csak a tollaiért vadásznak rá. Különösen a kakasok tolla értékes a csillogó fekete szín miatt.

Források

  1. Jarvis, M. J. F. (1985. október 1.). „Breeding seasons and laying patterns of the southern African Ostrich Struthio camelus” (angol nyelven). Ibis 127 (4), 442–449. o. DOI:10.1111/j.1474-919X.1985.tb04840.x. ISSN 1474-919X. 

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a South African ostrich című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Struthio camelus australis című spanyol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.