A mai világban a Vaporwave egyre nagyobb érdeklődés témává vált. Idővel a Vaporwave jelentősége különböző területeken megszilárdult, az emberek személyes életétől a globális gazdaságig. A Vaporwave relevanciája a témával kapcsolatos kutatásokhoz és vitákhoz vezetett annak érdekében, hogy teljes mértékben megértsük, és megalapozott döntéseket hozzanak vele kapcsolatban. Ebben a cikkben a Vaporwave-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, annak eredetétől a mai következményekig, azzal a céllal, hogy átfogó képet adjunk erről a témáról, amely oly nagy hatással van a társadalomra.
A vaporwave az elektronikus zene egyik alfaja, valamint egy internetes mém, amely a 2010-es évek elején jelent meg.[1] A stílusra jellemző a '80-as, '90-es évek zeneszámainak újradolgozása lassítással, vágással, valamint különböző más effektek alkalmazásával.[2] A vaporwave körül kialakult szubkultúra a fogyasztói kapitalizmus ellen való szatirikus fellépéssel köthető össze, valamint jellemzően nosztalgikus, szürreális kötődése van az előző évtizedek technológiájához, popkultúrájához és reklámjaihoz. Ezen kívül magába foglal korai internetes képeket, '90-es éveket idéző webdizájnt, glitch art képeket és cyberpunk szóképeket.
Ez a szócikk részben vagy egészben a Vaporwave című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.