Ebben a Törökország címere-ről szóló cikkben a ma oly fontos témához kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg. A következő néhány sorban elemezzük eredetét, időbeli alakulását és a társadalomra gyakorolt hatását. Megvizsgáljuk továbbá a Törökország címere-ről alkotott különböző nézőpontokat és véleményeket, valamint annak jelen és jövőbeli relevanciáját. Ez a cikk áttekintést és teljes áttekintést kíván nyújtani a Törökország címere-ről, azzal a céllal, hogy az olvasók mélyebben megértsék ezt a témát és annak különböző területekre gyakorolt hatásait.
Ehhez a szócikkhez további forrásmegjelölések, lábjegyzetek szükségesek az ellenőrizhetőség érdekében. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts a szócikk fejlesztésében további megbízható források hozzáadásával. |
A Török Köztársaság egyike azon államoknak, melyek nem rendelkeznek hivatalos címerrel. Létezik azonban egy embléma, vagy logó, melyet a legtöbb kormányhivatal is használ.
Az embléma ovális alakú, vörös színű, melyen a török zászló fehér félholdja és csillaga szerepel függőlegesen elfordítva. Az oválison a Török Köztársaság kifejezés fut körbe török nyelven (Türkiye Cumhuriyeti).
1925-ben az Oktatásügyi Minisztérium (Maarif Vekili, ma Eğitim Bakanlığı) pályázatot írt ki a nemzeti címer elkészítésére. A versenyt a festő Namık İsmail Bey alkotása nyerte meg, melyen vörös alapon a fehér félhold-csillag mellett egy fehér farkas volt látható, ami az oguz törökök szimbólumaként ismert. Végül azonban mégsem fogadták el hivatalos címerként.[1]