Ebben a cikkben a Románia címere lenyűgöző világát és a mai társadalomra gyakorolt hatását fogjuk felfedezni. A Románia címere eredetétől a mai relevanciájáig vita és elmélkedés témája volt különböző területeken, akár a populáris kultúra, akár a politika, a tudomány vagy a technológia területén. A történelem során a Románia címere jelentős hatással volt arra, ahogyan az emberek egymással és az őket körülvevő környezettel kommunikálnak. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk azokat a különböző szempontokat, amelyek miatt a Románia címere olyan releváns és folyamatosan fejlődő témává válik.
Románia címere (2016-ban elfogadott változatában) egy kék színű pajzs közepén egy sassal fején koronával, mely csőrében egy orthodox keresztet, karmaiban pedig kardot és jogart tart. A sas mellén egy öt részre osztott pajzs van, amelyen a jelenlegi állam történelmi alkotóelemeinek címerei láthatók: Havasalföld, Moldva, a Bánság és Erdély jelképei mellett, az alsó kettő közötti ötödik mezőben lévő két delfin a Fekete-tenger partvidékét, Dobrudzsát jelzi.
Az első világháború utáni új címert (a mai alapját) I. Ferdinánd román király személyes megbízására Köpeczi Sebestyén József magyar heraldikus tervezte 1921-ben.[1]
2016-ban visszahelyezték a sas fejére az úgynevezett "acélkoronát".[2]