Svartalfheim

Ebben a cikkben a Svartalfheim témáját tág és részletes perspektívából tárgyaljuk, azzal a céllal, hogy az olvasónak teljes és naprakész látásmódot nyújtsunk az érdeklődésre számot tartó témáról. A Svartalfheim-hez kapcsolódó különféle szempontokat elemzik, beleértve az eredetét, fejlődését, jelenlegi hatását és lehetséges jövőbeli perspektíváit. Hasonlóképpen a terület szakértőinek különböző nézőpontjai és véleményei kerülnek bemutatásra annak érdekében, hogy átfogó és gazdagító képet adjunk a Svartalfheim-ről. Emellett esettanulmányok és konkrét példák is bemutatásra kerülnek, amelyek a Svartalfheim relevanciáját és fontosságát szemléltetik különböző kontextusokban. Ezzel a cikkel arra törekszünk, hogy az olvasó teljes körűen megértse a Svartalfheim-et, hogy elmélyítse tudását, és átfogó és részletes képet kapjon erről az érdekes témáról.

A skandináv mitológia kilenc világa

A Svartalfheim a skandináv mitológiában a sötétálfok (sötét tündérek) világa, valahol Helheim és Midgard között van az Yggdrasilon. Néha idesorolják a törpék világát is. A törpéket Mimir teremtette, a sötétálfokat pedig Surtr. Mindkét nemzetség ügyes kézműveseket, kovácsokat adott a világnak. A láncot (Gleipnir), amivel Fenrirt megkötötték, a sötétálfok készítették.

A prózai Edda leírása szerint a lánc következőkből készült:

  • egy macska lépésének nesze
  • egy nő szakálla
  • egy hegy gyökerei
  • egy medve inai
  • egy hal lehelete
  • egy madár köpete.

Források

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Svartalfaheim című svéd Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Svartálfaheimr című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.