Saehrimnir

Ebben a cikkben a Saehrimnir különböző aspektusait fogjuk megvizsgálni, és megvizsgáljuk annak fontosságát, következményeit és relevanciáját a _var2 területen. A kezdetektől a jelenlegi fejlődésig a Saehrimnir alapvető szerepet játszott a _var3-ban, nagymértékben befolyásolva a _var4-et. Az elemzés során megvizsgáljuk a Saehrimnir körül kialakult különböző perspektívákat, figyelembe véve a _var5-re és a _var6-ra gyakorolt ​​hatását. Kritikusan és részletesen megvizsgáljuk a Saehrimnir legrelevánsabb aspektusait, felfedezzük kapcsolatait a _var7-tel és a _var8-ban rejlő lehetőségeket. Ezen az úton igyekszünk bővíteni a Saehrimnir-ről és annak a mai világra gyakorolt ​​hatásáról való megértést.

Sæhrimnir (Särimner, óészaki: Sæhrímnir) egy vadkan a skandináv mitológiában, amely ételül szolgált az einherjaroknak a Valhallában. Sæhrimnirt minden nap levágták és megették, de másnap reggelre újjászületett és készen állt ismét a levágásra. Az egyetlen feltétel az volt, hogy a csontjait össze kellett gyűjteni és nem hiányozhatott egy sem. Az étel elkészítését Andhrimnir, az istenek szakácsa végezte az Eldhrimnir nevű üstjében.

Idézet az Eddából:

Ügyes Verítékhomlok
üstjében, Zubogóban
főzi Vérmest, a vadkant,
nincs ennél finomabb hús;
hősök mily eledelt esznek,
nem sokan sejtik.

Bár az Edda szerint az állat egy vaddisznó, egyes források szerint a lény mivoltja ott nincs meghatározva, s lehetne bármilyen fenevad.

Források

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Särimner című svéd Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Sæhrímnir című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.