Simonka László

Napjainkban a Simonka László olyan téma, amely nagy jelentőséggel bír a társadalomban. Akár a gazdaságra, a technológiára, a kultúrára vagy a politikára gyakorolt ​​hatása miatt, a Simonka László a jelenlegi dinamika kulcsfontosságú elemévé vált. Hatása minden területen érezhető, vitákat, vitákat, előrelépéseket és jelentős változásokat generál. Ezért szükséges a Simonka László-hez kapcsolódó összes szempontot behatóan elemezni, hogy megértsük hatókörét és a modern világra gyakorolt ​​​​hatásait. Ezért ebben a cikkben elmélyülünk a Simonka László tanulmányozásában, feltárva annak különböző oldalait és a mai társadalomra gyakorolt ​​hatását.

Simonka László
Született1929. április 4.
Szatmárnémeti
Elhunyt1984. augusztus 15. (55 évesen)
Bukarest
Nemzetiségemagyar
Foglalkozásaújságíró,
szerkesztő

Simonka László (Szatmárnémeti, 1929. április 4.Bukarest, 1984. augusztus 15.) erdélyi magyar újságíró, szerkesztő.

Életútja, munkássága

Iskoláit szülővárosában végezte, majd a kolozsvári Agrártudományi Főiskolán szerzett agrármérnöki diplomát 1953-ban. A bukaresti Falvak Dolgozó Népe szerkesztőségében dolgozott mint riporter, szerkesztő (1954–68), majd a lap főszerkesztője (1968–84).

Helyzetfeltáró riportokat, elemző publicisztikai írásokat, falusi tárgyú jegyzeteket közölt. A Falvak Dolgozó Népe főszerkesztőjeként kibővítette a külső szakember munkatársak körét; az ő idejében a lapban mezőgazdasági szakmelléklet, több mezőgazdasági szakmai, sőt a falusi művelődési élet fellendítését célzó akciókról szóló cikksorozat is megjelent.

Előszót írt a lap riportjaiból Cseke Péter és Zágoni Attila által összeállított Kötések, sodrásban c. antológiához (Bukarest, 1980). Külső munkatársként meséket közölt a Napsugárban (1957–59).

Kötete

  • Zsiráf a felhőben (ifjúsági regény, Bukarest, 1965).

Források

További Információk

  • Beke György: Agrármérnök tollal és hegedűvel. A Hét, 1989. augusztus 30.