Robert Cailliau

Manapság a Robert Cailliau témája a társadalom széles rétegei számára nagyon fontos és érdekes. A gazdaságra gyakorolt ​​hatásától az emberek mindennapi életére gyakorolt ​​hatásáig a Robert Cailliau különféle területeken vitákat és elmélkedéseket váltott ki. Ahogy haladunk a 21. században, nem hagyhatjuk figyelmen kívül a Robert Cailliau fontosságát és a modern élet más aspektusaival való összetett kapcsolatát. Ebben a cikkben a Robert Cailliau különböző perspektíváit és megközelítéseit vizsgáljuk meg, elemezzük jelentését, következményeit és lehetséges kihívásait. A részletes elemzés révén reméljük, hogy új ötleteket és perspektívákat fedezhetünk fel, amelyek segítenek jobban megérteni a Robert Cailliau szerepét mai világunkban.

Robert Cailliau
Született1947január 26. (78 éves)
Tongeren  Belgium
Állampolgárságabelga
Foglalkozása
Iskolái
Kitüntetései
Lista
  • ACM Software System Award (világháló, Tim Berners-Lee, 1995)[1]
  • Christophe Plantin Prize (1999)
  • a Genti Egyetem díszdoktora (2000)
  • Commander of the Order of Leopold (2004)
  • Gouden Penning (2008)[2]
  • Honorary doctor of the University of Liège (2009)[3]
  • Internet Hall of Fame (2012)[4]

A Wikimédia Commons tartalmaz Robert Cailliau témájú médiaállományokat.

Robert Cailliau (Tongeren, Belgium, 1947. január 26.) belga informatikus mérnök, aki Tim Berners-Lee-vel együtt a világháló (World Wide Web) kifejlesztője.

Élete

Robert Cailliau 1947-ben született Tongerenben (Belgium). 1958-ban szüleivel Antwerpenbe költöztek. 1969-ben mérnökként diplomázott a Genti Egyetemen, majd 1971-ben a michigani egyetemen. A belga hadseregben töltött katonai szolgálatának idején Fortran-programokkal foglalkozott a csapatok mozgásának szimulálására.

1974-től a CERN-ben dolgozott, kezdetben a protonszinkrotron gyorsítón, majd az adattároláson; amikor 1989-ben Tim Berners-Lee egy hipertext-rendszert javasolt az intézet különféle dokumentumainak tárolására, Cailliau lett a projekt egyik kulcsembere. Ebből a projektből nőtt ki a későbbi World Wide Web.

Jegyzetek

További információk