Károly Frigyes szász–weimar–eisenachi nagyherceg

A mai világban a Károly Frigyes szász–weimar–eisenachi nagyherceg rendkívül releváns téma, amely felkeltette az akadémikusok, a szakemberek és a nagyközönség figyelmét. Megalakulása óta a Károly Frigyes szász–weimar–eisenachi nagyherceg döntő szerepet játszik a társadalomban, vitákat, vitákat és jelentős változásokat generált különböző területeken. A történelem során a Károly Frigyes szász–weimar–eisenachi nagyherceg fejlődött és alkalmazkodott a modern világ átalakulásaihoz, befolyásolva az emberek interakcióját, gondolkodását és cselekvését. Ebben a cikkben a Károly Frigyes szász–weimar–eisenachi nagyherceg-hez kapcsolódó különféle szempontokat vizsgáljuk meg, elemezzük annak mai hatását, és tükrözzük a jövőbeni fontosságát.

Károly Frigyes

Szász–Weimar–Eisenach nagyhercege
Uralkodási ideje
1828 1853
ElődjeKároly Ágost szász–weimar–eisenachi nagyherceg
UtódjaKároly Sándor szász–weimar–eisenachi nagyherceg
Életrajzi adatok
UralkodóházSzász–Weimar–Eisenachi-ház
Született1783. február 2.[1][2]
Weimar[3]
Elhunyt1853. július 8. (70 évesen)[1][2]
Weimar[4]
Nyughelyeweimari történelmi temető
ÉdesapjaKároly Ágost szász–weimar–eisenachi nagyherceg
ÉdesanyjaLujza hessen–darmstadti hercegnő
Testvére(i)
  • Karolina Lujza szász–weimar–eisenachi hercegnő
  • Prince Bernhard of Saxe-Weimar-Eisenach
  • Karl von Heygendorff
HázastársaMarija Pavlovna Romanova orosz nagyhercegnő
Gyermekei
A Wikimédia Commons tartalmaz Károly Frigyes témájú médiaállományokat.

Károly Frigyes szász–weimar–eisenachi nagyherceg (Weimar, 1783. február 2.Weimar, 1853. július 8.) Szász–Weimar–Eisenachi Nagyhercegség második uralkodója, porosz vezérőrnagy (Generalmajor).

Származása, ifjúsága

Károly Frigyes volt Károly Ágost szász–weimar–eisenachi nagyherceg és Lujza hessen–darmstadti hercegnő legidősebb fia.

Házassága és gyermekei

Felesége, Marija Pavlovna nagyhercegné

1804. augusztus 3-án Károly Frigyes Szentpétervárott házasságot kötött Marija Pavlovnaval. A házasságnak elsősorban politikai oka volt, hiszen a Marija nagyhercegnő által képviselt orosz cári családdal kialakított kapcsolat emelte rangosabb pozícióba a viszonylag szegényebb Szász–Weimar–Eisenachi Hercegséget. A ceremóniát követően az ifjú pár még kilenc hónapot töltött az orosz fővárosban, s csak ezután utaztak el Weimarba, ahol hatalmas ünnepségek keretében köszöntötték őket.

Marija Pavlovnának és Károly Frigyesnek négy gyermeke született:

Jegyzetek

  1. a b Német Nemzeti Könyvtár: Integrált katalógustár (Németország) (német nyelven). Integrált katalógustár (Németország) . (Hozzáférés: 2014. április 9.)
  2. a b Darryl Roger Lundy: The Peerage (angol nyelven). (Hozzáférés: 2017. október 9.)
  3. Német Nemzeti Könyvtár: Integrált katalógustár (Németország) (német nyelven). Integrált katalógustár (Németország) . (Hozzáférés: 2014. december 10.)
  4. Német Nemzeti Könyvtár: Integrált katalógustár (Németország) (német nyelven). Integrált katalógustár (Németország) . (Hozzáférés: 2014. december 30.)