I. Frigyes athéni herceg

Manapság a I. Frigyes athéni herceg téma mindenki ajkán. A I. Frigyes athéni herceg jelentősége az évek során nőtt, és kulcsfontosságú pont lett a társadalom különböző területein. Akár a politikában, a gazdaságban, a tudományban, az egészségügyben, a kultúrában és sok más vonatkozásban, a I. Frigyes athéni herceg fontos szerepet kapott, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. Ennek a cikknek az a célja, hogy elmélyedjen a I. Frigyes athéni herceg-hez kapcsolódó különböző szempontokba, elemezve annak hatását, kihívásait és lehetséges következményeit a jövőre nézve. Ebben a cikkben a I. Frigyes athéni herceg fontosságával és az elkövetkező években való előrejelzésével fogunk foglalkozni különböző nézőpontokból.

I. Frigyes
Aragóniai Frigyes
Athéni Hercegség hercege
Φρειδερίκος A'
Uralkodási ideje
1348. április 3. 1355. július 11.
ElődjeII. (Aragóniai) János
UtódjaII. (Együgyű) Frigyes
Neopatriai Hercegség hercege
Φρειδερίκος A'
Uralkodási ideje
1348. április 3. 1355. július 11.
ElődjeII. (Aragóniai) János
UtódjaII. (Együgyű) Frigyes
Életrajzi adatok
UralkodóházBarcelonai-ház
Született1340 körül
Elhunyt1355. július 11. (15 évesen)
Messina
NyughelyeSzent Ágota Székesegyház, Catania
ÉdesapjaII. (Aragóniai) János, Athén hercege (1317–1348)
ÉdesanyjaCesarina (Cesarea) Lancia, Caltanissetta grófnője (1320/25–?)
Testvére(i)Eleonora d'Aragona
Házastársanem nősült meg
Gyermekeinem születtek

I. Frigyes (1340 körül – Messina, 1355. július 11.), olaszul: Federico I di Sicilia, szicíliai olaszul: Fidiricu I, katalánul: Frederic I de Sicília, görögül: Φρειδερίκος A' της Σικελίας, athéni és neopatraszi herceg, Randazzo őrgrófja. A Barcelonai-ház szicíliai ágának athéni oldalágából származott.

Élete

Édesapja II. János, Athén hercege, Randazzo őrgrófja, II. Frigyes szicíliai király és Anjou Eleonóra nápolyi hercegnő fia. Édesanyja Cesarina (Cesarea) Lancia, Péternek, Caltanisetta[1] grófjának a leánya. Frigyes volt szülei egyetlen fiúgyermeke, két húga volt, Konstancia és Eleonóra. Amikor apját 1348 folyamán elvitte a pestis, Frigyes örökölte apja címeit. Athénban vikáriusnak Ramón Bernardit nevezte ki. Frigyes még kiskorúként halt meg, így birtokai felett nem gyakorolhatta a tényleges uralmat. A cataniai Szent Ágota Székesegyházban temették el.

Ősei

Jegyzetek

  1. Vagy Castalnasetta.

Irodalom

  • Schwennicke, Detlev: Die Könige von Sizilien 1296–1401 a.d.H. Barcelona, 1312–1379 Herzoge von Athen und Neopatras, In: Detlev Schwennicke (szerk.): Europäische Stammtafeln: Stammtafeln zur Geschichte der Europäischen Staaten, Neue Folge, Band II, Die außerdeutschen Staaten, Die regierenden Häuser der übrigen Staaten Europas, Tafel 73, Verlag von J. A. Stargardt, Marburg/Berlin, 1984.

Külső hivatkozások

Előző
II. (Aragóniai) János
Athén hercege
1348 – 1355
Következő
II. (Együgyű) Frigyes