Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Dan Goggin hatását és relevanciáját a mai társadalomban. A Dan Goggin megjelenése óta felkeltette az akadémikusok, a szakértők és általában a polgárok figyelmét, és a tudás különböző területein az érdeklődés és a kutatás témája lett. A történelem során a Dan Goggin jelentősen befolyásolta az emberiség fejlődését, alapvető szerepet játszott kollektív identitásunk és társadalmi kapcsolataink alakulásában. Részletes elemzésen keresztül megvizsgáljuk a Dan Goggin több oldalát és dimenzióját, megértve annak múltban, jelenben és jövőbeni hatását, valamint a jelenlegi kontextusban relevanciáját.
Dan Goggin | |
Született | 1943. május 31. (81 éves) Amerikai Egyesült Államok |
Állampolgársága | amerikai |
Foglalkozása |
|
Dan Goggin (Alma, Michigan, 1943. május 31. –) amerikai író, zeneszerző és musicalek dalszerzője.
Goggin énekesi karrierjét a Broadway Luther című produkciójában kezdte, amelyben Albert Finney volt a főszereplő. Ezután öt évig turnézott az Amerikai Egyesült Államokban egy folk duóban, a The Saxonsban, mielőtt elkezdte komponálni a zenét a Hark! off-Broadway musicalhez. A produkció után Goggin nemcsak a revük zenéjét kezdte megkomponálni, hanem dalszövegüket is megírta. Témái kortárs események, irányzatok, emberek.
A marywoodi Domonkos-rendnél eltöltött iskolai évei és a detroiti szemináriumi pozitív élettapasztalatok lendületet adtak egy sikeres apáca-motívumú képeslap-sorozat megtervezésének. 1984-ben Steve Hayes könyvszerzővel közösen kidolgozott egy kabarét, The Nunsense Story (Apáca-pác) címmel. Goggin átdolgozta a darabot, és 1986-ban újra maga rendezte meg a Nunsense-t. Ezért megkapta a legjobb Off-Broadway-musicalnek járó Outer Circle-díjat. Az 1960-as The Fantasticks musical után a Nunsense a második legsikeresebb Off-Broadway-előadás. Eddig több mint 5000 produkcióban adták elő, és 21 nyelvre fordították le világszerte. A németországi premierre 1989. augusztus 8-án a Kammerspiele Düsseldorfban, a svájcira december 31-én a St. Gallen-i Pinceszínházban került sor.
Goggin megírta a szövegkönyvet és a zenét az A One-Way Ticket To Broadway-hez és a Balancing Acthez, de ezek nem foghatók a Nunsense sikeréhez.
A folytatást Nunsense II: The Second Coming címmel, 1992. november 20-án mutatták be a Seven Angels Theatre-ben Waterbury CT-ben (német premier: 1994. november 22.), amely nem építhetett az első rész sikerére.
Nem tudta elengedni a témát, ezért a következő további munkákat készítette: