Boucheron

Napjainkban a Boucheron nagy jelentőségű és érdeklődésre számot tartó téma a társadalomban. A Boucheron hosszú ideje tanulmányozás és vita tárgya volt különböző területeken és tudományágakban. Jelentősége az emberek mindennapi életére gyakorolt ​​közvetlen hatásában rejlik, valamint politikai, kulturális, gazdasági és társadalmi befolyásában. Ebben a cikkben a Boucheron-hez kapcsolódó különböző szempontokat és perspektívákat fogjuk feltárni, elemezve annak időbeli alakulását és mai relevanciáját. Ezen kívül reflektálunk azokra a lehetséges kihívásokra és lehetőségekre, amelyeket a Boucheron jelent a jelenlegi kontextusban. Multidiszciplináris megközelítéssel átfogó képet kívánunk nyújtani a Boucheron-ről és annak fontosságáról a kortárs társadalomban.

Boucheron
Típusszervezet
Alapítva
SzékhelyPárizs
AlapítóFrédéric Boucheron
TulajdonosKering
Formasociété par actions simplifiée
Termékek
AnyavállalataKering
A Boucheron weboldala
A Wikimédia Commons tartalmaz Boucheron témájú médiaállományokat.

Hozzáértők a Boucheront tartják az egyik legnagyobb nemzetközi reputációval rendelkező luxusékszer, óra és parfümmárkának szerte a világon.

Az 1858-ban alapított cég története során a Boucheron-család négy generációja szállított tiarákat, nyakékeket és egyéb ékszereket a világ uralkodócsaládjainak: ügyfeleik névsorában megtalálható például Erzsébet királyné, III. Sándor cár és számos távol-keleti uralkodó neve is, és ismert milliomos-dinasztiák is.

Eleinte Boucheron a Palais Royalban árusította ékszereit, majd 1893-ban ők voltak az elsők, akik a párizsi Vendôme téren nyitottak üzletet. A legfontosabb Boucheron ékszerbolt ma is a Vendôme tér 26. szám alatt található. Itt forgatták a Légy szép és tartsd a szád! című 1958-as francia krimivígjáték egyik ékszerrablási jelenetét.

A másfél évszázadnyi múlt megünneplésére 2008-ban a ház 7 különböző kollekciót készített: Varázslatos, Ínyenc, Kíváncsi, Veszélyes, Titokzatos, Merész, és Érzéki. Szintén 2008-ban a Vertu Boucheron gyémántokba öltöztette „limited edition” telefonjait.


Források

Külső hivatkozások

Jegyzetek

  1. https://hedendaagsesieraden.nl/2021/06/15/boucheron/
  2. Institute of the Italian Encyclopaedia: Enciclopedia on line (olasz nyelven). Treccani's Enciclopedia on line . (Hozzáférés: 2024. október 10.)
  3. SIRENE (francia nyelven)