Tropaeum Traiani

Ebben a cikkben a Tropaeum Traiani lenyűgöző világát fogjuk felfedezni. A Tropaeum Traiani eredetétől a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáig alapvető szerepet játszott a mindennapi élet különböző területein. A történelem során a Tropaeum Traiani viták és viták forrása volt, és végtelen véleményeket és elméleteket szült. Ebben az értelemben elengedhetetlen, hogy kritikusan és tárgyilagosan elemezzük a Tropaeum Traiani kultúránkra, politikánkra, gazdaságunkra és mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatását. Hasonlóképpen döntő fontosságú annak megvizsgálása, hogy a Tropaeum Traiani hogyan fejlődött az idők során, és milyen következményekkel jár a mai jelenléte. Ezzel a feltárással reméljük, hogy megvilágítjuk a Tropaeum Traiani jelentését és hatását a mai világban.

Tropaeum Traiani
OrszágRománia
TelepülésAdamclisi község
HelyAdamclisi
Típusmauzóleum
Elhelyezkedése
Tropaeum Traiani (Románia)
Tropaeum Traiani
Tropaeum Traiani
Pozíció Románia térképén
é. sz. 44° 06′ 07″, k. h. 27° 57′ 18″44.101917°N 27.955083°EKoordináták: é. sz. 44° 06′ 07″, k. h. 27° 57′ 18″44.101917°N 27.955083°E
Térkép
A Wikimédia Commons tartalmaz Tropaeum Traiani témájú médiaállományokat.

Tropaeum Traiani

A Tropaeum Traiani egy római kori diadalemlék a romániai Adamclisi határában. I.sz. 109-ben építették Traianus császárnak a dákok felett aratott -es tapae-i győzelmének emlékére. Az emlékművet egy korábbi oltár helyén állították fel, amely a XXI Rapax légió 92-es vereségének helyén épült fel. Traianus emlékműve Augustus római mauzóleumának mintájára épült és szintén Mars Ultornak (Bosszuló Mars) volt szentelve.

Az emlékmű romjait 1837-ben tárták fel majd módszeresen helyreállították. A ma is látható emlékmű egy 1977-ben készült rekonstrukció. A daciai hadjáratot ábrázoló eredeti domborműveket ma Bukarestben, a Nemzeti Történeti Múzeumban tárolják. Az építmény kör alaprajzú. Középrésze henger alakú épület, amelyet felül négyszögletes domborművek sora és díszes párkányzat díszít. A tetején egy hatalmas tropaeum (oszlopra függesztett zsákmányolt fegyverek) szobra áll. Az emlékművet egykoron díszítő metópék nagy részét a közeli Adamclisi Régészeti Múzeumban őrzik.

Források

Külső hivatkozások

Commons:Category:Tropaeum Traiani
A Wikimédia Commons tartalmaz Tropaeum Traiani témájú médiaállományokat.