Szövetségi Gyűlés (Oroszország)

Ez a cikk a Szövetségi Gyűlés (Oroszország) témával foglalkozik, amely az elmúlt években a különböző területekre gyakorolt ​​hatása miatt vált jelentőségre. A Szövetségi Gyűlés (Oroszország) többek között a társadalmi, gazdasági, politikai és kulturális szférában gyakorolt ​​befolyásával keltette fel a kutatók, szakértők és a nagyközönség figyelmét. Jelentősége abban rejlik, hogy képes jelentős változásokat előidézni, és hogy milyen következményekkel jár a mai társadalomban. Ebben az értelemben a Szövetségi Gyűlés (Oroszország) különböző aspektusait részletesen elemezzük, hogy megértsük hatókörét és jelentőségét a jelenlegi kontextusban.

A Szövetségi Gyűlés (másként Föderációs Gyűlés, oroszul: Федеральное Cобрание) az Oroszországi Föderáció 1993-ban elfogadott Alkotmánya értelmében az ország parlamentje, legfelső törvényhozó szerve.

A parlament két kamarából áll: alsóháza az Állami Duma, felsőháza pedig a Szövetségi Tanács (vagy Föderációs Tanács), mindkettő székhelye Moszkvában van.

Az alsó- és a felsőház együttes ülést is tarthat az Oroszországi Föderáció Elnöke és az Alkotmánybíróság Elnöke üzenetének, illetve külföldi állami vezetők beszédének meghallgatása alkalmából.

Források