A Szimulált valóság téma az elmúlt években nagy érdeklődést és vitát váltott ki. Ez a téma a mai társadalomban való jelentőségéről ismert, és felkeltette az akadémikusok, tudósok, politikusok és a nagyközönség figyelmét. Az idő előrehaladtával a Szimulált valóság folyamatosan fejlődik, és új kihívásokat és lehetőségeket kínál azoknak, akik tanulnak vagy részt vesznek benne. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Szimulált valóság különböző aspektusait és annak különböző területekre gyakorolt hatását, valamint a trendeket és a jövőbeli perspektívákat, amelyeket e lenyűgöző témakörben képzelnek el.
Ehhez a szócikkhez további forrásmegjelölések, lábjegyzetek szükségesek az ellenőrizhetőség érdekében. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts a szócikk fejlesztésében további megbízható források hozzáadásával. |
A szimulált valóság hipotézise szerint elképzelhető, hogy a minket körülvevő valóság csupán illúzió. Elképzelhető, hogy mindannyian egy olyan – számítógépes vagy egyéb technikával megvalósított – szimulált világban élünk, ami teljesen megkülönböztethetetlen az „igazi” valóságtól, így ennek tényéről nem szerezhetünk tudomást.
A fogalom nem összetévesztendő a napjainkban használt virtuális valóság fogalmával, amely csak a valóság egy részét utánozza valamilyen szinten, és ennek tudatában is vagyunk. Ezzel szemben a szimulált valóságot nem, vagy csak nagyon nehezen tudjuk megkülönböztetni az „igazi” valóságtól.
Több filmben is szerepelt olyan szimulált valóság, ahol a szereplők egy része rádöbbent, hogy az élete pusztán egy szimuláció.
Legismertebb filmek: