Somogyi Jenő

Ebben a cikkben a Somogyi Jenő témával foglalkozunk, amely témával az elmúlt években egyre nagyobb jelentőséget kapott. Megjelenése óta a Somogyi Jenő sokféle közönség figyelmét felkeltette, és vitákat és elmélkedéseket váltott ki a következményeiről. Az évek során a Somogyi Jenő a terület szakértőinek kutatásának és elemzésének tárgya volt, akik hozzájárultak a jelenség megértéséhez. Ebből az alkalomból elmélyülünk a Somogyi Jenő különböző szempontú elemzésében, feltárva történelmi, szociokulturális, politikai és gazdasági dimenzióit. Hasonlóképpen az érdekelt bennünket, hogy megvizsgáljuk, milyen hatást gyakorolt ​​a Somogyi Jenő a kortárs társadalomra, és hogyan alakította át gondolkodásmódunkat és cselekvésünket. Ezzel a Somogyi Jenő átfogó vízióját igyekszünk kínálni, amely elmélkedésre és párbeszédre hívja fel a ma oly fontos témát.

Somogyi Jenő
Emléktáblája Angyalföldön
Emléktáblája Angyalföldön
Született1924
Elhunyt1999 (74-75 évesen)
Foglalkozásasportbíró

Somogyi Jenő dr. (19241999) magyar szállodai vállalat vezérigazgatója, sportvezető.

Életpálya

Iskolái elvégzése után a XIII. kerületi vendéglátó vállalatnál dolgozott, majd a tanácsi vendéglátó vállalat igazgatója lett. Nevéhez fűződik az ország első terelő önkiszolgáló hálózatának létrehozása, a XIII. kerületi tejbolthálózat kialakítása. 1960-ban kinevezték a Pannónia Éttermi és Büfé Vállalat igazgatójának, később vezérigazgatójának, ahol nyugdíjba vonulásáig dolgozott. Az éttermekből és a büfékből álló cégből egy nemzetközi szállodavállalatot szervezett. Nevéhez kötik az ország első nagy szállodaépítési programját (Hyatt, Novotel, Penta, régi szállók rekonstrukciója), valamint a Budapest Kongresszusi Központ és a Volga Szálló létrehozása.

Sportvezetői pályafutása

Kiemelkedő sportpályafutását jégkorong szakosztály vezetőként a Vörös Meteor Egyesületnél kezdte. Később a Magyar Súlyemelő-szövetség elnöke lett, majd a VM Egyetértés labdarúgócsapat elnökévé nevezték ki, innen került át az MTK elnöki székébe.

1986-tól volt a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke.

1988. július 4-én-én, az MLSZ elnöke felhívta telefonon az MTI szerkesztőségét és közölte: A kialakult helyzetre és egészségi állapotom megromlására való tekintettel lemondok a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöki tisztéről.

Szakmai sikerek

Kiemelkedő munkásságát számos kitüntetéssel (Állami Díjat –1985 kapott Demján Sándorral közösen) ismerték el.

Források

  • (1986) „újságcikk”. Labdarúgás 1986. XXXII. évfolyam 8. szám. 

Külső hivatkozások