Selyemgébics

Napjainkban a Selyemgébics olyan téma, amely egyre aktuálisabbá vált a mai társadalomban. A technológia fejlődésével és a globalizációval a Selyemgébics az emberek mindennapi életének alapvető elemévé vált. Akár személyes, akár szakmai vagy társadalmi szinten, a Selyemgébics jelentős nyomot hagyott a minket körülvevő világgal való kapcsolatunkban. Ebben a cikkben a Selyemgébics-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, a mentális egészségre gyakorolt ​​hatásától a globális gazdaságra gyakorolt ​​hatásig. Azt is megvizsgáljuk, hogy a Selyemgébics hogyan fejlődött az idők során, és hogyan érintette a világ különböző közösségeit és kultúráit. Multidiszciplináris megközelítésen keresztül igyekszünk megérteni a Selyemgébics jelentőségét és következményeit a modern társadalomban.

Selyemgébics
Természetvédelmi státusz
Nem fenyegetett
      
Rendszertani besorolás
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)
Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)
Osztály: Madarak (Aves)
Rend: Verébalakúak (Passeriformes)
Alrend: Verébalkatúak (Passeri)
Család: Selyemgébicsfélék (Hypocoliidae)
Nem: Hypocolius
Bonaparte, 1850
Faj: H. ampelinus
Tudományos név
Hypocolius ampelinus
Bonaparte, 1850
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Selyemgébics témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Selyemgébics témájú kategóriát.

A selyemgébics (Hypocolius ampelinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjén belül a selyemgébicsfélék (Hypocoliidae) családját alkotó egyetlen nem, a Hypocolius nem egyetlen faja.

Előfordulása

Irak, Irán, Pakisztán, Türkmenisztán területén honos, telelni a Vörös-tengerhez, a Perzsa-öböl térségébe és Arábiába vonul.

Szaporodása

Hypocolius ampelinus

Fészekalja 3-4 tojásból áll.

Források

További információk