Mára a Pwd a mai társadalom egyik legforróbb és legrelevánsabb témájává vált. A technológia fejlődésével és a társadalmi dinamikában bekövetkezett változásokkal a Pwd példátlan jelentőségre tett szert. Legyen szó egy személy életéről, egy történelmi eseményről, egy filozófiai koncepcióról vagy bármilyen más témáról, a Pwd emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Pwd-et, és elemezzük a modern élet különböző aspektusaira gyakorolt hatását.
A Unix-alapú operációs rendszerekben a pwd parancs (a print working directory rövidítése) az aktuális munkakönyvtár listázására használható. Az sh és a bash Unix rendszerhéjban beépített parancs. Egyszerűen implementálható a POSIX C getcwd() illetve getwd() függvényeivel.
A pwd DOS-os megfelelője a paraméter nélkül meghívott cd parancs. OpenVMS rendszereken a show default a megfelelője.
Ha beírjuk a parancsot egy terminálba
$ pwd
/home/foobar
akkor a képernyőre kiíródott a /home/foobar az aktuális munkakönyvtárat adja meg. Ha például a /usr/local/bin könyvtárból használjuk a parancsot, akkor a következőt kapjuk:
$ pwd
/usr/local/bin
Ahhoz, hogy egy könyvtárral fennebb kerüljünk használjuk a cd .. parancsot, majd újból meghívjuk a pwd parancsot, hogy leellenőrizzük magunkat:
$ cd ..
$ pwd
/usr/local
A pwd -P
az aktuális könyvtár valódi útvonalát írja ki akkor is, ha symlinken keresztül jutottunk oda.