Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Planetárium témáját és annak minden következményét. Az eredetétől a mai hatásig egy kimerítő elemzésbe merülünk, amely minden lényeges szempontot lefed. Legyen szó a Planetárium személyről, történelmi eseményről, társadalmi jelenségről vagy bármilyen más érdeklődésre számot tartó témáról, célunk, hogy teljes és részletes áttekintést nyújtsunk, amely kielégíti olvasóink kíváncsiságát. Ezek mentén elmélyülünk a Planetárium-et jellemző különböző szempontokba, a társadalomra gyakorolt hatásától a jelenlegi körképben való relevanciájáig. Kétségtelen, hogy a Planetárium széleskörű érdeklődést vált ki, és ezért javasoljuk, hogy egy mély és leleplező pillantást nyújtsunk, amely lehetővé teszi számunkra, hogy megértsük a valódi hatókörét.
A planetárium egy olyan színházszerű intézmény, mely elsősorban a csillagászati témájú ismeretterjesztés, oktatás és szórakoztatás céljait szolgálja. A legtöbb planetárium fő jellegzetessége a belülről pontosan félgömb alakú kupola. Erre vetítik ki az égbolt csillagait, a bolygókat és egyéb égitesteket. A vetítést egy speciális planetárium-gép végzi, lehetővé téve az égbolt ábrázolását a Föld bármely pontjának és bármely időpontnak megfelelően.
Magyarországon Budapesten a TIT Budapesti Planetárium (ami jelenleg felújítás miatt zárva tart),[1] Kecskeméten (Kecskeméti Planetárium),[2] Debrecenben, vagy Csepelen az (Astradomus Planetárium),[3] Egerben, Pécsett és Bakonybélben (Pannon Csillagda) található planetárium.[4] Ezeken a fix planetáriumokon kívül létezik az Utazó Planetárium[5] is, amit bárhol fel lehet állítani.