Peru zászlaja

A Peru zászlaja olyan téma, amely az utóbbi időben sok ember figyelmét felkeltette. Gazdag és változatos történelme miatt különböző területeken vita és vita tárgya volt. A társadalomra gyakorolt ​​hatásától a globális következményekig a Peru zászlaja soha nem látott érdeklődést váltott ki. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Peru zászlaja-hez kapcsolódó különböző szempontokat, elemezve annak fontosságát és relevanciáját a mai világban. Részletes elemzéssel megpróbáljuk jobban megérteni ezt a jelenséget és mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatását.

Peru zászlaja

Használatállami zászló és felségjelzés
Arányok2:3
Elfogadva1825. február 25.
Leírása polgári zászlón és a felségjelzésen nem szerepel a címer
Adoptálás1825. február 25.
A Wikimédia Commons tartalmaz Peru zászlaja témájú médiaállományokat.

Peru zászlaja Peru egyik nemzeti jelképe.

A legenda szerint José de San Martín rengeteg flamingót látott, amikor 1820-ban Peruba érkezett. Jó előjelnek tekintette a dolgot, és elhatározta, hogy a fehér és a vörös legyenek a Perui Légió színei, amelyet az ország felszabadításának céljából hozott létre. A fehér szín a békét, a méltóságot és a haladást jelképezi, a vörös pedig a háborút és a bátorságot.

A címeren az állatvilág (vikunya), a zöld termények (cinchona fa) és az ásványok világának (arany és ezüstpénzzel teli bőségszaru) szimbólumai jelennek meg. A babérkoszorú a pajzs felett a köztársaság szimbóluma. A pajzs melletti pálmaág és babérfüzér a béke szimbóluma, illetve az ország védelmére való felkészültségé.

Források