Ez a cikk a Perifériás vénakanül témával foglalkozik, amely számos területen érdeklődés és vita tárgyát képezte. A Perifériás vénakanül egy olyan téma, amely mai relevanciája és hatása miatt felkeltette az akadémikusok, a szakértők és általában a társadalom figyelmét. Az évek során a Perifériás vénakanül olyan tanulmányok, kutatások és elemzések tárgya volt, amelyek rávilágítottak a mindennapi élet különböző területeire gyakorolt hatásaira és következményeire. Ebben az értelemben a cél a Perifériás vénakanül jelentésének, eredetének, hatásának és lehetséges megoldásainak alapos feltárása, hogy átfogó és gazdagító jövőképet adjunk a témában.
A perifériás vénakanül[1] vagy branül a B. Braun Magyarország cég[2] találmánya, a kanülök[3] családjába tartozik. A kizárólag Magyarországon használatos branül név a termék fantázianevéből, a Braunüle®-ből származik.[4]
Megfelelő fertőtlenítés után a véna felett tompaszögben pungálnak. Mikor az ablakban megjelenik a vér, a branült kb. 2 milliméterrel feljebb tolják. Ezután a műanyag részt a rögzítőszárnyak segítségével a vénába tolják, közben a mandrin helyzete változatlan. Miután a műanyag csövecske teljesen a vénában van, a mandrint eltávolítják, a csatlakozó részre infúziós szereléket csatlakoztatnak vagy ledugaszolják a branült és feltöltik steril folyadékkal (heparinos oldat, 0,9%-os konyhasó-oldat stb.). Végül megfelelően rögzítik a bőrhöz.
A branül körülbelül 72 órán át maradhat egy helyen. Ha tovább a vénában hagyják, vénagyulladás lehet a következménye.