Kossuth Hírlapja

Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Kossuth Hírlapja hatását a társadalom különböző aspektusaira. Felbukkanásától napjainkig a Kossuth Hírlapja alapvető szerepet játszott abban, ahogyan interakcióba lépünk, kommunikálunk és megértjük a minket körülvevő világot. A történelem során a Kossuth Hírlapja vita és elemzés tárgya volt, és befolyása olyan változatos területeken is érezhető volt, mint a politika, a technológia, a művészetek és a populáris kultúra. Interdiszciplináris megközelítésen keresztül alaposan megvizsgáljuk, hogy a Kossuth Hírlapja hogyan alakította át tapasztalatainkat és perspektíváinkat, és milyen következményekkel jár a jövőre nézve.

Kossuth Hírlapja
OrszágMagyarország
Alapítva1848. július 1.
KiadóKossuth Lajos
SzerkesztőBajza József
Nyelvmagyar

A Kossuth Hírlapja (korabeli helyesírással Hirlapja) egy magyar politikai napilap volt, amelyet Kossuth Lajos pénzügyminiszter korában saját orgánumaként alapított és saját programjával indított meg 1848 július 1-jén, 4000 előfizetővel. Bajza József volt a szerkesztője. A vezércikkeket - amelyek egyre ritkábban jelentkeztek - Kossuth Lajos írta. A lap 1848. december 31-ig jelent meg minden addigi magyar lapnál nagyobb íven, gyakran félív melléklettel. Összesen 156 száma volt; 1848. novemberében már 5153 példányban járt az előfizetőknek.

Közreműködők

  • Ábrányi (Eördögh) Emil,
  • Garay János,
  • Hunfalvy Pál,
  • Szabó Károly,
  • Szathmáry Károly,
  • Szeberényi Lajos,
  • báró Wesselényi Miklós

Folytatása

A Futár 1849. július 1-jén, egy alkalommal megjelent politikai lap volt, a Kossuth Hírlapja folytatása. Közölte Kossuth Lajosnak a Pest felszabadítása után kiadott, A nemzet kormánya című kiáltványát. Programját szerkesztője, Bajza József ismertette a lapban. (Ez volt Bajza utolsó publicisztikája.)


Források