Hinrich Romeike

A mai világban a Hinrich Romeike olyan témává vált, amely az emberek széles körében nagyon fontos és érdekes. Legyen szó naprakész információkat kereső szakemberekről, tudásukat bővíteni kívánó diákokról vagy egyszerűen csak olyan emberekről, akik többet szeretnének megtudni erről a témáról, a Hinrich Romeike továbbra is az egyre sokszínűbb közönség figyelmét felkelti. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Hinrich Romeike-hez kapcsolódó legrelevánsabb és legaktuálisabb szempontokat, teljes és naprakész perspektívát kínálva ezzel a témával kapcsolatban, amely továbbra is érdeklődést kelt minden típusú közönségben.

Hinrich Romeike
Született1963. május 26. (61 éves)
Rendsburg, NSZK
Beceneveolimpiai bajnok
Állampolgárságanémet
NemzetiségeNémetországnémet
GyermekeiClaas Hermann Romeike
Foglalkozása
  • fogorvos
  • lovastusázó
KitüntetéseiSilbernes Lorbeerblatt

Magassága175 cm
Testtömege69 kg
A Wikimédia Commons tartalmaz Hinrich Romeike témájú médiaállományokat.

Szerzett érmek
Lovaglás
Olimpiai játékok
arany
2008 Peking
Lovastusa - egyéni
arany
2008 Peking
Lovastusa - csapat

Hinrich Romeike (Rendsburg, NSZK, 1963. május 26. –) német sportoló, lovaglásban kétszeres olimpiai bajnok.

Eredeti szakmája fogorvos, a lovaglást hobbiként kezdte el űzni és amatőr státuszát mindmáig megtartotta. Ennek ellenére számos sikert ért el a lovassportok körében, melyekben hazája egyik legeredményesebb sportolója lett. A 2004-es athéni olimpián lovastusában ötödik lett. 2005-ben tagja volt az Európa-bajnokságon bronzérmet elérő német csapatnak. 2006-ban, szintén lovastusában szerzett egyéni világbajnoki címet. A 2008. évi nyári olimpiai játékokon egyéni lovastusában aranyérmes, de Ingrid Klimke, Frank Ostholt, Andreas Dibowski és Peter Thomsen társaként a csapatversenyében is olimpiai bajnoki címet szerzett.

Hinrich Romeike nős, három gyermek édesapja. Családjával szülőhelyén, a németországi Rendsburgban él.

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Hinrich Romeike című német Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Források