Dornbirni járás

A mai világban a Dornbirni járás nagyon érdekes és fontos témává vált. A Dornbirni járás népszerűsége az elmúlt években nőtt, és nagy hatást váltott ki különböző területeken. Mind személyes, mind szakmai szinten a Dornbirni járás központi szerepet kapott, és nagy vitát váltott ki a társadalomban. Ennek a cikknek a célja a Dornbirni járás jelenségének alapos elemzése, feltárva annak különböző oldalait és a mindennapi élet különböző aspektusaira gyakorolt ​​hatását. Ezzel az elemzéssel igyekszünk megvilágítani a Dornbirni járás-et, és olyan széles és objektív jövőképet kínálunk, amely segíthet jobban megérteni annak fontosságát és jelenlegi társadalmunkra gyakorolt ​​hatását.

Dornbirni járás
Közigazgatás
Ország Ausztria
TartományVorarlberg
SzékhelyDornbirn
Községek száma3
RendszámDO
ElnökHelgar Wurzer
Földrajzi adatok
Terület172,37 km²
IdőzónaCET (UTC+1)
Teljes népesség86 272 fő (2016. jan. 1.)[1]
Népsűrűség479 fő/km²
Elhelyezkedése
A Dornbirni járás fekvése Ausztriában
A Dornbirni járás fekvése Ausztriában
A Dornbirni járás fekvése Vorarlberg tartományban
A Dornbirni járás fekvése Vorarlberg tartományban
é. sz. 47° 25′, k. h. 9° 45′47.416667°N 9.750000°E
[
Dornbirni járás weboldala]
A Wikimédia Commons tartalmaz Dornbirni járás témájú médiaállományokat.

A Dornbirni járás, kerület (németül Bezirk Dornbirn) Ausztria legnyugatibb tartományának, Vorarlbergnek a négy járása közül a legkisebb. Az Alpokban, a Rajna völgyében fekszik. Székhelye Dornbirn. 1969-ben szakadt el a Feldkirchi járástól.

Közigazgatási beosztás

Községek
A Dornbirni járás községei
A Dornbirni járás községei
1. Dornbirn 2. Hohenems 3. Lustenau

A járásban 3 község található, melyek közül kettő városi rangot visel, egy pedig mezőváros. A járás mezővárosa Ausztria legnagyobb népességű mezővárosa. A községek a következők (zárójelben a népesség szerepel):

Városok (Stadt)

Mezővárosok (Marktgemeinde)

Jegyzetek

Fordítás

Ez a szócikk részben vagy egészben a Dornbirn District című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Külső hivatkozások