Cserkuti Dávid

Ma a Cserkuti Dávid-ről fogunk beszélni. Ez a téma ma nagy jelentőséggel bír, és nagy érdeklődést váltott ki a társadalomban. A Cserkuti Dávid különböző területeken volt hatással, a politikától a populáris kultúráig. Kulcsfontosságú, hogy megértsük hatását, hogy megértsük jelenlegi valóságunk összetettségét. Ebben a cikkben a Cserkuti Dávid-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, az eredetétől a jövőbeli következményeiig. Reméljük, hogy ez az olvasmány tájékoztató jellegű, és elgondolkodtat a Cserkuti Dávid-ről és annak világunkra gyakorolt ​​hatásáról.

Cserkuti Dávid
Született1974. február 25. (51 éves)[1]
Budapest
Állampolgárságamagyar
Foglalkozása
  • tervezőgrafikus
  • képregényrajzoló (cartoonist)
KitüntetéseiAlfabéta-díj (2007)

Cserkuti Dávid (Budapest, 1974. február 25. –) magyar grafikus, képregényrajzoló.

Életpályája

Már a főiskola mellett elkezdett illusztrátorként dolgozni. Első képregényét 1994-ben a Nemzeti Egészségvédelmi Intézet felkérésére készítette Haragos Péterrel közösen, Szuper Alakok Regénye címen. Ezt követően publikált a Fülesben, a Ludas Matyiban, a Reader’s Digestben, a Cinemában. Képregényei jelentek meg alkalmi kiadványokban, például Galla Miklós Nagy Holló-Könyvében.

1997-től rendszeresen dolgozik hazai reklámügynökségeknek. Illusztrációi szerepeltek többek közt az Adidas, a Coca-Cola, a Fiat, a Matáv vagy a MOL kampányában. 2001-ben elnyerte a Kinley új arculatának illusztrációs feladatait.

Rajzai felhasználásával készült Dopeman Szeretlek is meg nem is című videóklipje. 2004-től 2008-ig karakterdesignerként és illusztrátorként működött közre az Unicum és az Unicum Next többszörösen díjazott kampányában, amelynek a teljes anyaga megjelent önálló albumban is (Cserkuti Dávid-Gáspár Tamás: Unicum-illusztrációk, Képes Kiadó 2007 december).

Az utóbbi évek szinte valamennyi hazai képregényes kiállításán részt vett. 2005-ben szerepelt a New York-i The Society of Illustrators (Illusztrátorok Társasága) The Art of Storyboard című kiállításán.

Tagja a Magyar Képregény Akadémia elnökségének, szerkeszti az egyesület weboldalát és Pinkhell című hivatalos lapját.

2007-ben Alfabéta-díjat kapott 8 perc című képregényért. Ő készítette a 4. Magyar Képregényfesztivál hivatalos plakátját.

Képregényei

Egyéb képregényes munkái

  • Simon Bisley: The Horned God (elemzés, Buborékhámozó 1, 2007)
  • Buborékhámozó 2 (címlap, 2007)
  • Pinkhell 4 (hátsó címlap, 2008)
  • Nero Blanco Comix 10 (címlap, 2015)

Jegyzetek

  1. https://resolver.pim.hu/auth/PIM125823. (Hozzáférés: 2022. június 30.)

Források

További információk