Bernauer Zsigmond

Manapság a Bernauer Zsigmond téma mindenki ajkán. A Bernauer Zsigmond jelentősége az évek során nőtt, és kulcsfontosságú pont lett a társadalom különböző területein. Akár a politikában, a gazdaságban, a tudományban, az egészségügyben, a kultúrában és sok más vonatkozásban, a Bernauer Zsigmond fontos szerepet kapott, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. Ennek a cikknek az a célja, hogy elmélyedjen a Bernauer Zsigmond-hez kapcsolódó különböző szempontokba, elemezve annak hatását, kihívásait és lehetséges következményeit a jövőre nézve. Ebben a cikkben a Bernauer Zsigmond fontosságával és az elkövetkező években való előrejelzésével fogunk foglalkozni különböző nézőpontokból.

Bernauer Zsigmond
Született1864. június 3.
Pest
Elhunyt1942. június 5. (78 évesen)
Budapest II. kerülete
Állampolgárságamagyar
Foglalkozásavegyészmérnök
SírhelyeKozma utcai izraelita temető (19-1-34)

Bernauer Zsigmond (Pest, 1864. június 3.Budapest, 1942. június 5.)[1] vegyészmérnök, hites szabadalmi ügyvivő.

Életpályája

Bernauer Mór és Pessel Katalin fia. 1886-ban szerezte meg vegyészmérnöki oklevelét a Királyi József Műegyetemen. 1896-ban kapott szabadalmi ügyvivői jogosítványt. 1897. április 29-én Budapesten, a Ferencvárosban házasságot kötött Pfeffer Rozinával, Pfeffer Ignác és Steiner Johanna lányával.[2] 1914-ben a Műegyetem meghívott előadója lett, 1924-ben pedig a szabadalmi ügy technikai kérdései tárgykörből műegyetemi magántanári képesítést szerzett. Titkára volt az AIPPI (International Association for the Protection of Intellectual Property) Magyarországi Csoportjának, és több ízben elnöke a Magyar Hites Szabadalmi Ügyvivők Testületének. Műszaki titkára volt a Magyar Iparjogvédelmi Egyesületnek (MIE). Az Iparjogi Szemle egyik rovatvezetőjeként dolgozott 1907-től 1914-ig. Szakértekezései megjelentek folyóiratokban.[3] Az aktív szabadalmi ügyvivői gyakorlattól 1939. január 1-vel vonult vissza.

Családja

Hét testvére volt, köztük Bernauer Izidor, Gázgyár igazgató; Bernauer Géza, Ericsson gyárigazgató. Felesége Pfeffer Rozina Erzsébet. Leánya, Bernauer Magda vegyész volt az első magyar nő, aki szabadalmi ügyvivői vizsgát tett.

Jegyzetek

Források

További információk