Ballada a katonáról

A Ballada a katonáról kontextusában fontos kiemelni, hogy ez a téma vagy személy milyen fontossággal bír a mai társadalomban. A Ballada a katonáról már régóta érdeklődés és vita tárgya, hatása a mindennapi élet különböző területein érezhető volt. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Ballada a katonáról-hez kapcsolódó különböző szempontokat, a történetétől és fejlődésétől a populáris kultúrára gyakorolt ​​hatásáig és a mai relevanciáig. Mélyreható elemzéssel igyekszünk jobban megérteni a Ballada a katonáról jelentőségét és szerepét a modern társadalomban.

Ballada a katonától
(Баллада о солдате)
1959-es szovjet film

RendezőGrigorij Csuhraj
Műfaj
ForgatókönyvíróValentyin Jezsov, Grigorij Csuhraj
FőszerepbenVlagyimir Ivasov, Zsanna Prohorenko
ZeneMihail Ziv
OperatőrVlagyimir Nyikolajev,
Era Szaveljeva
Gyártás
GyártóMOSZFILM
OrszágSzovjetunió
Nyelvorosz
Játékidő89 perc
Forgalmazás
Forgalmazó
  • State Committee for Cinematography
  • Netflix
Bemutató1959
Korhatár12 II. kategória (F/1164/J)
Kronológia
ElőzőA negyvenegyedik
KövetkezőTiszta égbolt
További információk

A Ballada a katonáról Grigorij Csuhraj második játékfilmje. A szovjet új hullám mesterművének tartják. A zsűri különdíját nyerte az 1960-as cannes-i filmfesztiválon, elnyerte és a Brit Film- és Televíziós Akadémiától a legjobb filmnek járó díjat is (1962). 1962-ben Oscar-díjra jelölték a legjobb forgatókönyv kategóriában.

A mélyen emberi történetű film világszerte sikert aratott.

A háború maga, a harcok alig-alig vannak jelen a filmben. A főszereplő négy napos szabadságát édesanyja felkeresésére használja fel, de csak annyi ideje marad, hogy megöleljék egymást, és már vissza is kell térnie a frontra. A film története így maga a hazautazás. A mese középpontjában egy lassan bontakozó, eleve reménytelen szerelem áll.

A filmről bővebben szól a rendezőről[1] szóló szócikk.

Jegyzetek

  1. Grigorij Csuhraj

További információk