Napjainkban a Ügetőszilveszter olyan téma, amely mind személyes, mind szakmai téren nagy aktualitást kapott. A Ügetőszilveszter megjelenése óta jelentős hatást gyakorolt a társadalomra, vitákat, elmélkedéseket és cselekvéseket generált, amelyek célja, hogy megértsék és kezeljék következményeit. Akár lokálisan, akár globálisan, a Ügetőszilveszter minden korosztálytól, kontextustól és szakmától függetlenül felkeltette az egyének figyelmét, és a kortárs élet központi elemeként kiemelkedik. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy mélyebben elmélyüljünk a Ügetőszilveszter elemzésében, feltárva annak többféle dimenzióját és következményeit, hogy jobban megértsük hatókörét és relevanciáját a mai világban.
Az ügetőszilveszter az év utolsó napjának egyik legnagyobb szabadtéri eseménye. Helyszíne: a Kincsem Park.
Az első ügetőversenyekkel összekötött piknik még a Kerepesi úti (azóta is siratott) versenypályán volt, 1999-ben. Az utolsót, 2003-ban rendezték.[1]
Az óév búcsúztató versenynap programjaiban rangos amatőr és profi futamok szerepelnek. Hagyományosan ekkor rendezik meg a Zenthe Ferenc illetve Bubik István emlékét ápoló futamokat. Az év utolsó előtti versenye Lovaregyleti, az esemény és az év záróversenyszáma, a B. U. É. K. 20??-díj.
A futamok közötti szünetekben kulturális és egyéb programokkal is szórakoztatják a "nagyérdeműt".
1999-ben rendezték meg először a Színészek – Sportolók hajtása című versenyszámot. 2004 kivételével minden évben műsoron volt ez az esemény, 2006-tól több évben két futamot is rendeztek. 2009-ben a két futam felvette a két színészlegenda nevét.