Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Wikipédia:Sablonfordító témát. A történelem során a Wikipédia:Sablonfordító döntő szerepet játszott a társadalom különböző területein, a kultúrától és a művészettől a tudományig és a technológiáig. Részletes elemzésen keresztül elemezzük a Wikipédia:Sablonfordító jelentőségét a mai kontextusban, valamint a mindennapi élet különböző aspektusainak fejlődésére és fejlődésére gyakorolt hatását. Ezenkívül megvizsgáljuk, hogy a Wikipédia:Sablonfordító-et az idők során többféle értelmezésnek és megközelítésnek vetették alá, ami hozzájárult ahhoz, hogy napjainkban is jelentőséggel bírjon. A Wikipédia:Sablonfordító eredetétől napjainkig kitörölhetetlen nyomot hagyott a világban, és ez a cikk mélyrehatóan megvizsgálja és megérti hatását.
A Sablonfordító program a Wikipédiához kifejlesztett ingyenes program. Segítségével a Wikipédia szócikkeinek az infoboxait lehet könnyen és gyorsan lefordítani más nyelvekre, vagy meglévő, de már elavult infoboxokat lecserélni új infoboxra.
A program olyan operációs rendszereken képes futni, amelyeken installálva lett a működéséhez szükséges .NET futtatási környezet (keretrendszer). Microsoft Windows alatt erre a Microsoft .Net 2.0 valamint a Mono nevű keretrendszer is alkalmas. Utóbbi Linuxhoz, BSD-hez és Mac OS X-hez is elérhető.
A program elindítása után meg kell nyitni a sablonfordításokat tartalmazó XML fájlt. A legördülő menüből ki kell választani, hogy melyik fordítási definíciót használjuk. A főablakban lévő bal oldali beviteli mezőbe bemásoljuk az idegen nyelvű infoboxot a {{ jelektől kezdve a }} jelekig bezárólag. Utána rá kell kattintani a Fordítás indítása gombra, és az ablak jobb oldalán már láthatjuk is a lefordított infoboxot. A lefordított szöveget be kell másolni a megfelelő szócikkbe.
A programban van lehetőség újabb XML fájlokat létrehozni, és később újabb infoboxokat fordítani.
A program működését megzavarja: