A mai világban a Wikipédia:Képek keresése olyan téma, amely emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon. A modern társadalomba való betörése óta a Wikipédia:Képek keresése szenvedélyes vitákat váltott ki, mélyreható kutatásokat inspirált, és minden korosztályból megragadta a képzeletét. Ahogy folytatjuk a Wikipédia:Képek keresése különböző aspektusainak feltárását, nyilvánvaló, hogy hatása életünk számos területére kiterjed, a populáris kultúrától a világpolitikáig. Ebben a cikkben elmélyülünk a Wikipédia:Képek keresése lenyűgöző világában, és feltárjuk a jelenkori társadalomra gyakorolt hatásait.
Ezen a lapon ahhoz próbálunk segítséget nyújtani, hogyan találhatsz a Wikipédián képeket a szócikkedhez. A szócikkek kereséséhez lásd a Wikipédia:Keresés oldalt.
A Wikipédián belül a képek általában három helyen fordulhatnak elő:
A kereső leírását a Wikipédia:Keresés lapon találod meg. Ha képet keresel, ne a Menj gombot nyomd meg a keresőablak alatt, hanem a Keresés gombot. Ekkor a kereső nem ugrik semelyik szócikkre, hanem a találati listát fogod kapni. Alul a névterek listájánál pipáld ki a képeket, és szedd ki a pipát a többiből.
Ha bejelentkeztél, akkor a beállításaidnál a Keresés fülön megadhatod, hogy a kereső mindig keressen a képek között is.
Minden Wikipédia-lap bal oldalán megtalálható a Speciális lapok link, amelyre kattintva segítséget kaphatsz a képkeresésben is, különleges szempontok szerint.
Ha több képet találtál a Commonsban, mint amennyit ízlésesen el tudsz helyezni a szócikkedben, akkor a cikk alján, a ==Külső hivatkozások== szakaszban helyezd el a {{commons}}
(?), a {{commonscat}}
vagy a {{commons-natúr}}
(?) sablont, hogy az olvasók megtalálják a többi képet is.
Ha a Commonsban vagy egy másik Wikipédiában feliratos képet találtál, megpróbálhatod magyarra fordítani a szövegeket, és újból feltölteni a magyar verziót. A legegyszerűbben az SVG típusú képekkel lehet ezt megtenni, amihez a Wikipédia:Képek magyarítása lapon találsz segítséget.
site:wikipedia.org
. (A végén már nincs pont.) Most felül a Képek linkre kattintva elvileg az összes Wikipédia és a Commons képállományában is kereshetsz. (A próba során a Commons képeit a Google nem találta meg. Nem érdemes erre a módszerre hagyatkozni.)