A Wikipédia:Önzetlenül a Wikipédiáért díj világában végtelen felfedezésre és felfedezésre váró szempontok várnak. A Wikipédia:Önzetlenül a Wikipédiáért díj eredetétől a mai relevanciájáig emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon. Akár a populáris kultúrára gyakorolt hatásán, akár a társadalomra gyakorolt hatására, akár a múltban betöltött jelentőségén keresztül, a Wikipédia:Önzetlenül a Wikipédiáért díj továbbra is érdeklődést vált ki, és vitákat vált ki. Ebben a cikkben elmélyülünk a Wikipédia:Önzetlenül a Wikipédiáért díj lenyűgöző világában, feltárjuk különböző oldalait, és megfejtjük jelentését a jelenlegi kontextusban. Az évek során bekövetkezett fejlődésétől az emberek életében betöltött szerepéig a Wikipédia:Önzetlenül a Wikipédiáért díj olyan téma, amelyet érdemes különféle szempontok szerint elemezni, hogy megértsük valódi nagyságát.
Az Önzetlenül a Wikipédiáért díjat (közkedvelt nevén az Arany Gumimaci díjat) a Kiváló Wikipédista díj mintájára Dr. Steller alapította 2006 áprilisában.
Ezt azok a szerkesztők kapják, akik kiemelkedően sokat tesznek a Wikipédiáért akár színvonalas szócikkek készítésével, akár nagy mennyiségű szócikk több, fontos adalékkal való kiegészítésével, illetve a meglévő szócikkek lektorálásával (azaz „karbantartásával”).
Eddig kapták:
Aki szemmel láthatóan sokat tesz a magyar Wikipédiáért, az kapja meg a díjat, valamelyik előző díjazottól. A díj odaítélésekor csak az elvégzett munka mennyisége, illetve minősége számít, a szerkesztő személye természetesen nem. A díj odaítélésének megbeszélése e-mailben történik, hogy az átadás meglepetés legyen.
Több szerkesztő is úgy vélekedett a magyar Wikipédiában, hogy az eredeti Kiváló Wikipédista díj már nem képes betölteni eredeti funkcióját, ti. az itt végzett munkának a közösség részéről való elismerését, mivel a díj odaítélésekor egyre inkább személyes szempontok domináltak a végzett munka minősége és mennyisége helyett. Ezért hozták létre a Önzetlenül a Wikipédiáért díjat, amelynek átadásánál csak és kizárólag a magyar Wikipédián végzett munka esik latba.